+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Öğretmenler Günü ile ilgili Kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Öğretmenler Günü ile ilgili Kompozisyon


  Öğretmenler Günü hakkında Kompozisyon yazısı


  Öğretmen; öğretme işini görev edinen kişiye denir  Öğretmenlik bir meslektir. Kişinin öğretmen olabilmesi için öğretmen yetiştiren bir okulu bitirmesi gerekir. İlkokullarda öğretmen Sınıf Öğretmenidir. Sınıfın bütün derslerini aynı öğretmen okutur. Ortaokul ve Liselerde ders öğretmenliği vardır. Meslek okullarında dersler özel şekilde yetiştirilmiş meslek öğretmenleri tarafından işlenir. Eskiden öğretmene “Muallim”, öğretmen yetiştiren okula da “Muallim Mektebi” denirdi. Ülkemizde öğretmen okulu ilk kez 16 Mart 1848′de açıldı.

  Öğretmenler Günü’nde öğretmenin toplum içindeki yeri, değeri belirtilir. Öğretmen sorunları dile getirilir. Öğretmenler Günü’nde; eğitime, öğretime hizmet etmiş, saygınlık kazanmış öğretmenler anılır. Gençlerin yetişmesindeki katkıları anlatılır. Mesleğe yeni giren öğretmenler 24 Kasımda Öğretmen Andı içerek göreve başlarlar.Öğretmen; yapıcı ve yaratıcıdır. İnsan haklarına saygılıdır. Öğretmen özverili, çevreye güven ve inanç veren, içi insan sevgisiyle dolu bir kişidir. Atatürk; “Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” demekle öğretmene yüklediği sorumluluğu ve değeri anlatmıştır.

  Öğretmenler sevgi dağıtır. İçimizi aydınlatır. Bizi doğruya yöneltir. Bilgili kişiler olmamız için çaba gösterir. Dünyayı tanıtır. Öğretmen her alanda yeniliği, yenileşmeyi savunur. Gerçekleri anlatır. Beceri ve yeteneklerimizin gelişmesine yardımcı olur. Kısaca analar doğurur, öğretmenler yetiştirir.


  Yönetici tarafından konu editlendi,
  içerik değişti,
  forumacil de kişilere özel yazı ve resim paylaşılmamaktadır,
  anlayışınız için teşekkurler

 2. Asel
  Bayan Üye

  Öğretmenler Günü ile ilgili Kompozisyon

  Öğretmenler Günü İle İlgili Kompozisyon Örnekleri


  Öğretmenlik insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleğidir. Ürünü insan olan ve başlı başına bir amaç olmaktan öteÖğretmenler günü İle ilgili Kompozisyon-Öğretmenler Günü Örnek Hazır Kompozisyon bizleri yüce gayemize ulaştıran bir vasıta olarak görüyorum öğretmenlik mesleğini.
  Öğretmenin vazifesiÖğretmenler günü İle ilgili Kompozisyon-Öğretmenler Günü Örnek Hazır Kompozisyon gücü nispetinde erdemli toplum gayretine katkı sağlamaktır. İnsan yaratılmışların en seçkiniÖğretmenler günü İle ilgili Kompozisyon-Öğretmenler Günü Örnek Hazır Kompozisyon en donanımlısıÖğretmenler günü İle ilgili Kompozisyon-Öğretmenler Günü Örnek Hazır Kompozisyon en bilinçli olanı; ama aynı zamanda en vahşiÖğretmenler günü İle ilgili Kompozisyon-Öğretmenler Günü Örnek Hazır Kompozisyon en acımasızÖğretmenler günü İle ilgili Kompozisyon-Öğretmenler Günü Örnek Hazır Kompozisyon en anlaşılmaz davranışların da sahibi. Onun için insan hayatında eğitim; davranışları doğru yönlendirmede ve diğer hemcinslerinin haklarına tecavüz etmesinin engellenmesinde birinci derecede etkilidir. Öğretmen işlevini yerine getirirken bu önceliği asla ihmal etmemelidir.
  “Bir insanı kötülüklerden alıkoyup iyiliğe sevk etmekÖğretmenler günü İle ilgili Kompozisyon-Öğretmenler Günü Örnek Hazır Kompozisyon üzerine güneşin doğduğu her şeyden daha hayırlıdır” sözü icra ettiğimiz mesleğin ne kadar onurlu ve yüce bir gayeye hizmet ettiğini göstermesi bakımından anlamlıdır.
  Kadim değerlerin günübirlik çıkarlara feda edildiği günümüzde bu kutlu sanatı en güzel biçimde icra etmek durumundayız. Bunun için de heyecanımızı diri tutmalı ve ideallerimizi yeniden kuşanmalıyız.
  Karşı karşıya kalacağımız bütün durum ve şartları aşarak ruhumuzu her şartta diri kılarak başarıya ulaşabiliriz. Hayat taşıyıcı uğraşları soylu bir sadelik içerisindeÖğretmenler günü İle ilgili Kompozisyon-Öğretmenler Günü Örnek Hazır Kompozisyon bir yürek soyluluğu içerisindeÖğretmenler günü İle ilgili Kompozisyon-Öğretmenler Günü Örnek Hazır Kompozisyon yoğun bir sabırla sürdürmeliyiz.
  Kazanılması gereken asıl büyük servet; paraÖğretmenler günü İle ilgili Kompozisyon-Öğretmenler Günü Örnek Hazır Kompozisyon şöhret ve makamdan öte erdem ve bilgeliktir. YüreğimiziÖğretmenler günü İle ilgili Kompozisyon-Öğretmenler Günü Örnek Hazır Kompozisyon ruhumuzu en büyük erdemlerle tezyin ve teçhiz etmeli ve bu amaçlarımızdan vazgeçmeden yolumuza devam etmeliyiz.
  Evrensel medeniyet kulesi de hiç şüphesiz bu onuru taşıyan fedakâr ve cefakâr öğretmenlerimiz sayesinde yükselecektir.
 3. Zühre
  Devamlı Üye
  Öğretmenler günü ile ilgili kompozisyon örneği

  24 Kasım Öğretmenler Günü her zaman hatırlanmayı ve değer verilmeyi hak eden çok sevgili öğretmenlerimizin günüdür. Öğretmen bizleri bilgi ile aydınlatan bir mumdur. Yansıttığı ışık bilgi ile aydınlanmamızı, karanlıklardan kurtularak önümüzü görmemizi sağlar.

  Bu mesleğe ömrünü adamış, şini severek yapan, kendinden çok öğrencilerini düşünen öyle öğretmenlerimiz vardır ki onların önünde saygıyla eğilmek gerekir. Öğretmenlik, kutsal bir meslektir. Öğretmen, ufacık zihinleri yoğurarak kendini ifade edip düşünebilen bir birey meydana getirir.

  Ülkemizde öğretmenlerin pek çok sorunu bulunmaktadır. Bunların en önemlisi genç neslin öğretmenlere karşı saygısını yitirmiş olmasıdır. Bunun pek çok sebebi vardır fakat yine de bu gerçek öğretmeni fazlasıyla üzmekte ve yıprat maktadır. Bunun dışında öğretmenleri maddi ve sosyal haklarında da iyileştirmelere yapmak gerekmektedir. Ülkemizde evini geçindirip, çocuklarını okutabilmek için ek iş yapan pek çok öğretmen vardır.

  Durum ne olursa olsun öğretmenler elleri öpülecek, her zaman saygı ve sevgiyi hak eden insanlardır. Onlara sadece bu önemli günde değil, her zaman hatırlayıp değer vermek gerekir

+ Yorum Gönder


öğretmenle ilgili kompozisyon