+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda At bulunur meydan bulunmaz meydan bulunur at bulunmaz kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  At bulunur meydan bulunmaz meydan bulunur at bulunmaz kompozisyon
  At bulunur meydan bulunmaz meydan bulunur at bulunmaz Komposizyon  "Doğumdan ölüme kadar ömrümüz, daimî bir çaba ve çırpınma içinde geçer. Genel zaafımız, sürekli olarak bir şey istemek, ihtiyaç duymak ve arzuladığımız şeylerin tümüne kavuşamamaktır. Bütün çırpınmalarımıza rağmen, ihtiyaçlarımız hiçbir zaman bitmez. Bir isteğimizi yerine getirdiğimiz anda bir başkasının telâşına kapılırız; sonra yine bir koşuşmadır başlar.
  Galiba insanın kaderi hep çabalamak ve bir şeylerin peşinde koşmak. Bu, ona bir bakıma zevk de verir, eziyet de Geçenlerde, her zaman alışveriş ettiğim bir kırtasiyeciye, ihtiyaçlarımın hiç bitmediğinden şikâyet etmiştim. Oda bana şu sözü söylemişti: "İhtiyaçlar ancak ölümle biter:" Bu söz bana çok anlamlı geldi, üzerinde uzun uzun düşündüm. Belki de yaşamak denen şey, hep bir şeylere ihtiyaç duymak Bir düzen kuramadığımızdan, eksikliklerden, iki yakamızın bir araya gelmeyişinden yakınmadan önce, Pollyana gibi kendi kendimize bir felsefe yaratırsak, sızlanmalarımızın yerini belki de tükenmez bir mücadele gücü alır. Yaşamak mademki hep değişik şeylere ihtiyaç duymaktır, o halde ihtiyaç duyduğumuz nispette yaşıyoruz demektir. Ne dersiniz?"
 2. Ezlem
  Üye

  bir insan oldukça çalışkan olabilir. Ancak başarılı olmak için çalışkan olmak yeterli değildir. Çalışmaya elverişli bir ortamın olması başarılı olmayı doğrudan etkiler.
+ Yorum Gönder