+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Dağ ne kadar yüce olsa yol onun üstünden aşar kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Dağ ne kadar yüce olsa yol onun üstünden aşar kompozisyon
  Dağ ne kadar yüce olsa yol onun üstünden aşar Komposizyon  Bize ilk bakışta çok zor görünen işlere başladığımız zaman karşımıza çıkan engeller, hemen yılgınlığa kapılmamıza sebep olur; azmimiz yavaş yavaş kuvvetini kaybeder, dizlerimizin dermanı kesilir. Bir sonuç alamamanın verdiği manevî lukla çöker kalırız.
  Azmin elinden kurtuluş olmaz derler. Pek doğru olan bu söz, hayat mücadelemizde asla vazgeçmeyeceğimiz bir kılavuz olmalıdır.
  İnsan, davasına inanmalı, azmi hiçbir zaman elden bırakmamalıdır. Plânsız bir mücadele, insana hayal kırıklıklarından başka bir şey vermez. Her şeyde olduğu gibi hedefe ulaşmak için yapılan yol tayinlerinde de aklı ve mantığı kullanmak gerekir.
  Engeller, azimli insanları başarı yolunda kamçılayan manevî güçlerdir. Bunlar ilk bakışta ne kadar korkunç görünürlerse görünsünler, sağlam bir mantığın, kuvvetli ve inanılmış bir davanın, çelik gibi bir irade ve bükülmez azmin hedefe ulaşmasını kös tekleyemezler. O halde, önce ne istediğimizi, ne yapmamız gerektiğini bilelim. Sonra, bilgi, irade, azim ve cesaretimize güvenelim. Başarı er geç bizim olacaktır."
 2. Ezlem
  Üye

  Bazı işler gözümüze o kadar büyük görünür ki o işi yapamayacağımızı düşünürüz. İnsan, unutmamalıdır ki bir şey imkansız değilse olmaması için hiçbir sebep yoktur. Bütün zorluklar aşılabilir.
+ Yorum Gönder