+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Trafik Haftası konulu Konuşma Metni örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Trafik Haftası konulu Konuşma Metni örneği
  Trafik Haftası konulu Konuşma Metni örneği

  Her ülkede trafik ile ilgili kurallar ve uygulamalar vardır. Trafik demek ulaşım demektir. En sağlıklı trafik herkesin kurallara uyduğu trafiktir. Bizler de trafik kurallarının önemini kavramaya ve trafik haftasında insanlara bu konu hakkında bilgi vermeye çalışmalıyız.

  Trafik denilince aklımıza taşıtlar gelir Oysa trafik, sadece taşıtlardan ibaret değildir İnsanlar ve hayvanlar da trafiği oluşturan olgular içindedir Taşıtların, insanların ve hayvanların, yollar üzerindeki her türlü hareketlerine trafik diyoruz

  Hızla artan taşıt sayısıyla birlikte, trafik sorunu da artmıştır Ülkemizde her yıl binlerce insan trafik kazalarıyla hayatını kaybetmektedir Trafik canavarıyla mücadele etmenin tek yolu, trafik kurallarına uymaktır Bilgisiz ve cahil insanlar, trafik kurallarına uymayarak ölen insan sayısının artmasına sebep olmaktadır..

  Trafik Haftası, trafik kurallarının anlatılmasında önemli bir zaman dilimidir Trafik kurallarını öğrenerek ve çevremizdeki insanlara öğreterek, bu haftanın amacına ulaşmasına yardımcı olabiliriz..

  İsterseniz, uymamız gereken trafik kurallarından bazılarını hatırlayalım:

  Cadde ve sokaklarda yaya kaldırımlarından yürümeli, karşı kaldırıma yaya geçitlerinden geçmeliyiz Karşıdan karşıya geçerken, önce sola, sonra sağa ve tekrar sola bakarak geçmeliyiz Trafik polisinin olmadığı yerlerde, trafik ışık ve işaretlerine dikkat etmeliyiz Üst geçit olan yerlerde mutlaka üst geçidi kullanmalıyız Taşıtlara asılmamalı ve taşıtlar durmadan inip binmemeliyiz Taşıtların sağından inip binmeliyiz Taşıt pencerelerinden kollarımızı ve başımızı çıkarmamalıyız Duran bir taşıtın hemen önünden ve arkasından geçmemeliyiz

  Hepinize kazasız günler diliyorum 2. Ezlem
  Üye

  Trafik, her zaman her ülkede vardır. Bu durum trafiğin ve trafik kurallarının evrensel olması anlamına gerekir. Her ülkede trafik ile ilgili bir sorun olabilir. Bu sorunları trafik kuralları ile çözümlemeye çalışırız. Her yerde trafik vardır ancak farklı özellikler gösterir.
+ Yorum Gönder