+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Emek Olmadan Yemek Olmaz İle İlgili kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Emek Olmadan Yemek Olmaz İle İlgili kompozisyon

  Emek Olmadan Yemek Olmaz İle İlgili kısa Komposizyon


  Günümüzde insanlar için hazır hiçbir şey yok. Herkesin kendi emeğiyle, kendisi için çalışması lazım. Sadece çalışarak biz kendi amacımıza uaşabiliriz.
  Bizim hayatımız durmadan geçiyor, bu yüzden bizim de durmadan çalışmamız, yeni bir şeyler öğrenmemiz gerek.
  Mesela dünyadaki bütün ünlü insanlar kolay yoldan mı ünlü oldular diye zannediyorsunuz? Tabi ki onlar da zorluk çekmişlerdir. Yaşamda sadece iyi şeyler yoktur, zorluklar da çok olur, farklı güclüklerle karşılaşabiliriz, ama bütün sorunları çözmek mümkündür. Bunun için biz ne kadar istiyorsak o kadar gayret etmemiz gerekir. Var olan bütün güçlerimizi saklamadan harcamakta fayda vardır.
  Başarıya ulaşmak için çok çalışmamız, her zaman son haberleri, bilim ve teknolojideki yeni buluşları bilmemiz lazım. Bunları bilmeyerek biz hiçbir zaman başarılı olamayız. Sadece çalışarak biz gözle görülür başarılara ulaşabiliriz.
  Son zamanlarda da bizim ülkemizde yeni binalar yapılıyor. İşte her gecen gün bizim ülkemiz gözle görülür biçimde gelişiyor. Bu da bence ülkemizdeki bütün insanlar için büyük bir başarı oranıdır. Eğer ülkemiz için her insan çalışırsa, sorunları çözmek için olumlu yönden yaklaşırsa, o zaman biz geleceğimize güvenle bakabiliriz.
  Çalışmayı seven insan kendi maksadına ulaşır. Bu gibi insanlar hem başarılı hem sağlıklı olurlar, çünkü onlar hep hareket halinde oluyorlar. Ama tembel ve hareketsiz insanlar her zaman geride kalırlar.
  “Zahmetsiz rahmet olmaz.” diye bir atasözü var. Her işte gayret ederek, biz istediklerimizi elde edebiliriz. En önemlisi de her şeyi seve seve yapmamız gerek, o zaman kendimiz de zevk alırız, başkalarına da zevk veririz.

 2. Ezlem
  Üye

  Her insanın hayatını sürdürebilmesi için giyinme, barınma gibi ihtiyaçları vardır. Günümüzde bu ihtiyaçları karşılamak için çalışıp para kazanmak zorundayız. Bunun için meslek sahibi olmayı bilmeli, çabalamalıyız. Kendimiz ve ailemiz için çalışmalı, başkalarından medet ummamalıyız.
+ Yorum Gönder


emek olmadan yemek olmaz kompozisyon,  emeksiz yemek olmaz ile ilgili kısa kompozisyon,  emek olmadan yemek olmaz kompozisyon kısa,  emek olmadan yemek olmaz ile ilgili kompozisyon,  emek olmadan yemek olmaz atasözü ile ilgili kompozisyon,  emeksiz yemek olmaz kompozisyon