+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Bilgisayarın Yararları İle İlgili kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Bilgisayarın Yararları İle İlgili kompozisyon

  Bilgisayarın Yararları İle İlgili kısa Komposizyon

  Yirmi birinci yüz yılın bu ilk günlerinde bilgisayarlar hepimizin yakın ilgisini çekmektedir.
  Bilgisayarlar, insan zekasının dünyanın kuruluşundan bu güne kadarki birikimlerinin ve üstün teknolojinin eseridir.
  Bilgisayar insan oğlunun hayatına girdiğinden beri, insanların hayatında bazı değişikler oldu. İnsanlar fazla güç kullanmadan çoğu işini bilgisayarla yapmaya başladı. Bilgisayarlar ise bazı insanların işine ortak oluyor. Mesale: önceden sekreterler bir işi veya bir metni tekrar yazmak gerekiyorsa güçbela yapıyorlardı. Şimdi ise sekreterlerin işi çok kolaylaştı, çünkü her şeyi bilgisayarla yapıyorlar.bilgisayarda yazdığın bir metni sen istediğin boyuta, şekle, italik yazıya değiştirebilirsin ve bilgisayara kaybedebilirsin ve ne zaman istiyorsan yazıcı vasıtasıyla çıktı alabilirsin.
  Bilgisayar bugünkü günlerde etkisini çok gösteriyor. İnsanlar bilgisayarı DVD, teyp,hesap makinesi v.b. yerine kullanabiliyorlar. İnternete ise cep telefonuyla ve çoğu bilgisayarla girebiliyorlar. İnsan internette her şeye, dünyanın her köşesine ulaşabilir. Biz internet kullanarak istediğimizi yapıyoruz, bazıları internet aracılığıyla tanışıyorlar ve dünyanın yeni müzıklerini yüklüyorlar, insanlar evde otururken hiçbir yere gidip gelmeden alışveriş yapıyorlar. İnternetin elinden ne geldiğini söylemeye devam edersem sözlerim hiç tükenmez.
  Bencce bilgisayar yok olursa insan hayatı durmuş gibi olacak. Çünkü günümüzde bilgisayar bankalarda, hesap işlerinde, vergi dairelerinde, evlerde ve çok yerlerde kullanılıyor. Bence bilgisayar insan için artık çok önemlidir, zararı da vardır ama faydası daha çoktur.

 2. Ezlem
  Üye

  Bilgisayar günümüzde en çok kullanılan teknolojik araçlardan biridir. İyi ve güzel işler için kullanana sayısız faydası vardır. Bilgisayar oyun oynamak, araştırmak, öğrenmek, iletişim kurmak ve benzeri sebeplerle kullanılabilir. Önemli olan bilgisayarı iyi amaçlar uğruna kullanabilmektir.
+ Yorum Gönder


internetin yararları ve zararları ile ilgili kompozisyon,  bilgisayarın yararları ve zararları kompozisyon,  televizyonun yararları ve zararları kompozisyon,  bilgisayarın yararları,  internetin yararları ve zararları hakkında kompozisyon,  bilgisayar ile ilgili kompozisyon