+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Amerika İle İlgili kompozisyon Örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Amerika İle İlgili kompozisyon Örneği
  Amerika İle İlgili Komposizyon Örneği  Her insanın yaşamak istediği yeri vardır. Dünyada zengin veya endüstrileşmiş ülkelerde coğu insan şehirlerde yaşiyor. Cünkü şehirlerde her şey modern ve yeni, ilginç cok işler var. Bu yüzden onlar çalışmak için yaşıyorlar. Ama şehrin havası temiz değil. Köyde yaşamak isteyenler de var. Cünkü köyün hayatı bir baska. Mesela, köyde insanlar az, havası temiz, tabiatı güzel.

  Bence şehirde de yaşamak, koyde de yaşamak iyi, güzel. Ben şehirde calışmak için yaşayacağım ve Amerikanın güzel bir şehrinde yaşamak istiyorum. Çünkü orada insanların nasıl yaşadıklarını bilmek, öğrenmek istiyorum. Ben orada yaşarken her hafta sonu şehirden cıkıp tabiatı gezip dinleneceyim. Eğer yaşlılık vaktime kadar çok para kazansam, doğduğum yere , köyüme çok güzel ev yapacağım ve orada olünceye kadar yaşayacağım. Çünkü benim köyüm çok güzel. O yer dünyadaki havası temiz olan yerlerin biri.

  Fakat ben gelecekte nerede yaşayacagimi bilmiyorum. Onu sadece hayat gösterir, çünkü gerçek hayatta insanın istedikleri gerçekleşmez. İnsan büyürken onun istekleri değişir. Ben şimdi çok sevdiğim,vatanımı-Tıvamı, köyümü ve evimi özlüyorum. Oraya cok dönmek istiyorum. Bazen boşuna buraya geldim diye üzülüp düsünürüm. Ben şimdi gerçekten evimde yaşamak istiyorum ve hiç bir yerde yaşamam diyorum kendime. kaynak turkceogretmeni
 2. Ezlem
  Üye


  Dünyanın her yerinde ayrı güzellikte unsurlar vardır. Her yer görülmeye değerdir. Bir insan ülkesini, vatanını sevmeli ve tanımalıdır. Başka ülkeleri görmek ve hakkında bilgi edinmek çok güzeldir.

+ Yorum Gönder


amerika ile ilgili kompozisyon,  abd ile ilgili kompozisyon ingilizce,  ABD ile kompozisyon,  abd ile ilgili kompozisyon,  ABD ile ilgili ingilizce komposizyon