+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Geçmiş Ve Gelecek Konulu kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Geçmiş Ve Gelecek Konulu kompozisyon

  Geçmiş Ve Gelecek Konulu Komposizyon yazısı
  İnsan bu dünyaya geldikten sonra yalnızca ileri adım atmalı. Vaktini boşa getirmemeli. Bu dünyaya gelen herkesten sadece iyilikleri beklerler. İyiliğe ulaşmak için amaç olmalı. Amaç ise yalnızca ileriye ulaştırır. Bunları anlayan insan gelecekte yaşamak ister. Ama herkes böyle düşünmez. Geçmişte yaşamak isteyenler de vardır. Geçmişte olan olayları hatırlar. O zamanlara dönmek isterler. Ben ise onlara katılmıyorum. Gelecekte yaşamak istiyorum. İlkokuldayken lise öğrencisi olmak istiyordum. Lisedeyken ne zaman üniversite öğrencisi olacağım diyordum. Üniversiteyi kazandıktan sonra başarılı olarak mezun olmak istiyorum. İnsan her zaman daha iyisini ister. Ben de böyle durmayıp planlı, hedefli yaşamak isterim.
  İnsanlar özellikle de kadınlar yaşlanmaktan korkuyorlar. Bazıları ise yüz elli, iki yüz yaşına kadar yaşamak isterler. Bence bu doru değil. Çünkü insan o yaşa gelince yalnız kalması ihtimal. Yakınlardan ayrılmak çok zordur. İnsan yakınları için yaşıyor. Onları düşünmeden yaşarsa bencil olur. Her bir insan ümitle çocuk büyütüyordur. Büyüyen çocuk anne babasının ümidini gerçekleştirmeyi düşünmeden geçmişte çocuk gibi yaşamak isterse iyi olmaz. O zaman anne babasının ümidini söndürmüş olur. Bir kimsenün ümidini kırmak çok kötü. Ümitle yaşamak ve birisine ümit vermek çok güzeldir.

  Bence genelikle bir nedenle ağır hastalığa yakalanan kişi geçmişye yaşamak istiyor. O güne kadar geçirdiği yaşamını anıyor.bunun için hiç kimse kötü bir olaya rast gelmesin ve hastalanmasını istiyorum.

  Gelecekte yaşarsak dünya da gelişir. Araştırmacılar çok şeyleri ortaya çıkarırlar. Dünyanın sırlarını öğreneceğiz. Ülkemizide geliştirmeye imkanımız olur. İmkan ise bir defa gelir. Onu kaybetmemeliyiz. kaynak turkceogretmeni
 2. Ezlem
  Üye

  Geçmiş Ve Gelecek
  Geçmiş dün, gelecek yarındır. Dün bitmiştir ve her insan yarınını düşünmelidir. Geleceğimizi iyi ve doğru yaşamak için çaba harcamalıyız. Unutmamalıyız ki bugünkü geçmişimiz bir zamanlar geleceğimizdi.

+ Yorum Gönder


geçmiş ile ilgili kompozisyon,  gelecek konulu yazısı örnekler,  gelecek hakkında kompozisyon,  geçmişle ilgili kompozisyon,  ya gecmis ya gelecek kisa komposizyon ,  ya gecmis ya gelecek komposizyon