+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Barış ve Tam Bağımsızlık İle İlgili Kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Barış ve Tam Bağımsızlık İle İlgili Kompozisyon
  Barış ve Tam Bağımsızlık İle İlgili Kompozisyon


  Bağımsızlık bir devletin iç ve dış işlerine başka devletleri karıştırmayacak olmasıdır. Bağımsız devletler, toprak bütünlüğüne sahip, kendi kendini serbestçe idare eden başka devletler karşısında eşit hakları ve yetkileri bulunan devletlerdir.
  Tam bağımsızlık için o devletin iç ve dış işlerinde tam egemen olması gerekir. M. Kemal Atatürk Türk milletinin ferah ve huzur içerisinde yaşaması için çok mücadele vermiştir. Dalgalanan ay yıldızlı bayrağımız altında ilelebet özgür bir Türk milleti kurmayı hedefleyen Atatürk tam bağımsızlığın ancak ekonomik bağımsızlıkla mümkün olacağına inanmıştır. Çünkü ekonomik açıdan bağımsız olan bir millet aldığı ve uyguladığı kararlarda da tamamen özgür olacaktır.
  Ülkelerin önce kendi içerisinde barışı sağlaması sonrada komşu ülkelerle iyi ilişkiler kurması devletin bağımsızlığının devamlılığını sağlar. Milli sınırları içinde barış dolu bir ortamda yaşayan milletlerin bağımsızlığı herzaman kalıcıdır. Ancak kendi içerisinde anlaşamayan ve bir kargaşa ortamına sürüklenen ülkeler ne yazık ki günümüzde çok çabuk parçalanmaya mahkumdur.
  Bu nedenle önce halk arasında bir barış ortamı sağlanmalı ve hep birlikte ülkemizin bağımsızlığı korunmalıdır.
 2. Ezlem
  Üye

  Her millet bağımsız bir devlet olmak ister. Bağımsız bir devlet saygınlık kazanmış demektir ve bayrak sahibi olmuştur. Bağımsızlık insanların refahı için önemlidir. Her millet yaşağıdı toprak içinde barış ve huzur içinde yaşamak ister.
+ Yorum Gönder


barış ile ilgili kompozisyon örnekleri,  bağımsızlığın önemi ile ilgili kompozisyon,  yhs-ddc_bd