+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Bilişim haftası ile ilgili kompozisyon örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Bilişim haftası ile ilgili kompozisyon örneği
  Bilişim haftası ile ilgili kompozisyon örneği
  Bilişim dünyası ve bilişim teknolojilerindeki hızlı gelişmeler, bazı ülkelerde sosyal dengesizliklere neden olurken bazı ülkeleri de süper güç haline getirebilmektedir. Ülkeler ister gelişmemiş olsun, ister gelişmiş olsun bilişimin gücünü kullanmak zorundadırlar. Bunun nedeni ise, günümüzde artık zenginliklerinin ya da gelişmişliklerinin para ve doğal kaynaklar ile değil, bilgi ve insan kaynaklarının zenginliği ile değerlendirilmektedir. Gelişmiş bir toplum için insan gücü yetiştirmenin yegane yolu da eğitim ve öğretimden geçmektedir.

  Şayet bir ülkede eğitim ve öğretim kurumlarının öncelik sırası geri planda kalmışsa, genç nüfus için eğitim olanakları sağlanmıyor ve gençler toplum dışı etkinliklere yönlendiriliyor ve genç beyinler diğer ülkelere göç ediyorsa, o ülke kan kaybediyor demektir. İşte bu gibi nedenlerden dolayı eğer ülkemiz 21. yüzyılda varlığını sürdürmek ve bilişim alanında atılımlar yapmak istiyorsa Milli Eğitimini ciddi bir biçimde yapılandırmalıdır. Son birkaç yıldır eğitim alanında iyileştirmeler de olmuyor değildir.

  Toplumumuzun bilişim teknolojilerinde ilerlemesi, düşünme, öğrenme ve iletişim alışkanlıklarını geleceğin ihtiyaçlarına göre geliştirmesine bağlıdır.
 2. Ezlem
  Üye

  Günümüzde bilişim teknolojileri hızla gelişme göstermektedir. Her yeni gün yeni bir değişiklik ve kolaylık karşımıza çıkmaktadır. Bilişim iyi kullanıldığı vakit hem zaman kazandırır hem de insanlığa pek çok başarı sağlar. Bir ülkenin gelişmişlik düzeyini oldukça etkilemektedir.
 3. Ezlem
  Üye
  Dünyada her gün pek çok değişiklik yaşanmaktadır. Bilişim günümüz dünyasını oldukça etkileyen unsurlardan birisidir. Bilişim teknolojileri ile hayatımızı kolaylaştırır, zamandan tasarruf sağlarız. Bilişim teknolojisi pek çok iş imkanı sağlar.
+ Yorum Gönder


bilişim ile ilgili kompozisyon,  bilişim teknolojileri kompozisyon yazma