+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Çanakkale zaferi ile ilgili kompozisyon örnekleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Çanakkale zaferi ile ilgili kompozisyon örnekleri
  18 mart çanakkale zaferi hakkında kompozisyon örneği  Bir destandır Çanakkale. Eriyle Komutanıyla kadınıyla erkeğiyle. Cefakar vefakar Anadolu insanının imtihanıdır Çankkale. Bir destan olmuştur yurdumun milletimin. Çanakkale destandır ve hep destan kalacak.

  18 Mart ile duygulanır coşarız ve hep birlikte anarız şehit düşenleri vatan için millet için. Çanakkale zaferi Osmanlı Devletinin son zaferidir. M: Kemal Atatürk bu savaşta Osmanlı devletinin komutanı olarak görev almıştır. Osmanlının yetiştirdiği devlet adamı ve komutandır Atatürk. 18 Martı zafer kılan da işte bu ruhtur. Osmanlı olma ruhu. Her bir bölgeden herkesin seferber olduğu bir savaştır çanakklae.” Kimi Hindu Kimi Yamyam kimi bilmem ne bela ” diyen Milli Marş Şairi Mehmet Akif Ersoy Çanakkle savaşının dehşetini adeta gözler önüne sermektedir. Avrupanın ve Avusturyanın çabalarıyla oluşturulan Anzak güçlerine karşı kesin bir zafer elde edilmiştir Çanakklede. Sömürü esasına dayalı medeniyetlerini geliştiren Avrupa hüsrana uğrayacaktır elbette Çanakklaede bir kez daha.

  Peki ya bize düşen ne. Atalarımı bizim için savaşmış ve yurdu korumak için bu kadar mücadele etmişken bizler bu vatanın her fırsatta Cennet Vtan diye tarif ettiğimiz bu vatanın kıymetini biliyor uyuz. Bizim ufuklarımızda hayallerimizde Çanakkle destanını oluşturan hayal ve idealler var mı. Savaşta Şehit düşmüş belki okuma yazması olmayan Mehmetçik kadar bu vatanın kıymetini biliyor muyuz. İdeal olarak bizler neye sahibiz. Lütfen bu soruları kendimize soralım. Göreceksiniz ki çok eksiğimiz var.

  18 mart çanakklae zaferi tüm coşkusuyla kutlans a da asıl amansını analamadan bilmeden kutlamanın da bir öenmi olmasa gerek.
 2. Ziyaretçi

  saolun sızın sayenızde ödevimi yaptım
+ Yorum Gönder


çanakkale zaferi ile ilgili kompozisyon örnekleri,  çanakkale zaferi ile ilgili kompozisyon,  çanakkale ile ilgili kompozisyon örnekleri ,  çanakkale zaferi ile ilgili kompozisyon kısa,  çanakkale savaşı ile ilgili kompozisyon örnekleri,  çanakkale kompozisyon örnekleri