+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Aile Sevgisi Ile Ilgili Kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Aile Sevgisi Ile Ilgili Kompozisyon
  aile sevgisi ile ilgili kompozisyon ısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Aile Sevgisi Ile Ilgili Kompozisyon

  Aile Sevgisi


  Aile bireylerin bir arada olmasıdır.Aile toplumun temel yapısını oluşturur.Toplumun yapı taşlarını oluşturan bireyler,saygı ve sevgiyi birbirlerine karşı olan desteklerini paylaşımları birbirlerine olan bağlılıkları büyük önem taşır.Aile yapısını ve genişliğini çekirdek ve geniş aile olarak ayırabiliriz.

  Çekirdek aile anne,baba ve çocuktan oluşur.Sıcak bir yuva,sevgi,saygı çerçevesinde bireylerden oluşur.Geniş aile ise,anne,baba,kardeş,nine ve dededen oluşur.

  Aile ortamında oluşan sorunlarda en çok çocuklar ortada kalır. Problem olan bir ailede o ailenin bütün fertleri ondan etkilenmektedir.

  Aile yapıları şehir ve köy aileleri olarak da farklılıklar gösterir ve bu durumdan özellikle çocuklar daha çok etkilenir.Köy yerinde büyümüş bir çocuk çoğu zamanını bağda bahçede geçirir. Aile büyüklerinden kalan işleri yapmak zorunda kalırlar fakat bir büyük şehirde büyümüş bir çocuk etrafa daha çabuk uyum sağlar.Tüm aile yapıları birbirinden farklıdır.Ailelerin neşe kaynağı çocuklardır ve maalesef bazı yerlerde çocukları erken yaşta evlendirmeler,başlık parası karşılığında kendinden yaşça büyük kişilerle evlendiren aileler de vardır.

  Türkiye’de aile kavramı çok önem taşır.Ailedeki bireylerin de kendine özgü görevleri vardır.Zaten birbirlerine sıkıca bağlı olan aile fertleri birbirlerinin görevlerini de bilir ve ona göre davranırlar.

  Anne bir ailenin tüm sorumluluğunu ve yükünü üzerine alan kişidir.Aile ortamının sıcaklığını en çok anne yansıtır.Çocukların daha iyi iletişim kurabildiği kişidir.Sürekli ailesi için çabalar sarf eder. Onun için uğraşır.Et tırnaktan nasıl ayrılmaz ise anne de çocuklarından ve eşinden ayrılamaz

  Ailede babanın görevi ve sorumlulukları da çok büyüktür.Baba ailenin demirbaşı gibidir.Maddi ve manevi her yönden ailesi ile ilgilenir.Aile sıcaklığını bireylerine yansıtır.O sıcaklığı onlarla yaşar.

  Çocuklar ise ailenin vazgeçilmez parçalarıdır.Ne yaparsa onlar yapar üzülürler,ağlarlar,sevinirler,mutlu olurlar ve aileleri de bu duyguları onlarla yaşar.

 3. Ziyaretçi
  Aile sevgisi
  Aile sevgisi ailede olması gereken tek şeydir. Evet, sevgi belki karın doyurmaz ama her şeyin üstesinden gelebilir. Ailede sevgi, açlığı, susuzluğu, yorgunluğu unutturur. İnsanı, tok ve canlı yapar. Sevginin hâkim olduğu bir aile ortamında hoş sohbetler gerçekleşir ve tüm dertler unutulur.
  Çocuğunu seven bir anne baba çocuğuna güven verir. Aynı şekilde anne babasını, kardeşini seven bir çocukta anne babasına, kardeşine güven verir. Çocukların güvenen ve güvenilen bir birey olarak yetişmeleri için sevgi muhakkak gerekli olacaktır. Sevginin olmadığı bir ailenin çocuğu korkak, kimseye güvenemeyen biri olarak yetişirken, ailesinde sevgi olan çocuk insanlara güvenecek ve kendini belli edecektir.
  Ayrıca aile sevgisi aile ortamında huzuru da sağlar. Sevgi olmayan ailedeki bireyler depresyona girer, mutsuz olurlar. Bu da ev, iş ve okul hayatını derinden zedeleyecektir.
  . Ama unutmamak gerek ki sevgi en önce kişiyi MUTLU eder. Huzurlu, sağlıklı bir birey olmamızı sağlar sevgi. Sevginin en etkili olacağı ortam ise elbet aile ortamıdır. Bireyin en çok bulunduğu ortamdır aile. En çok sevincini, üzüntüsünü yaşadığı yerdir. Bu yüzden aile sevgisi, önce kişiyi mutlu eder. Ailesindeki bireyleri seven, onlara güvenen bir insan her daim mutlu ve huzurlu olacaktır…..
  (kendi yazım)
 4. Ziyaretçi
  Saolun varolun yaptım ödevi

 5. Ziyaretçi
  mühtiş sayfa çok işime yaradı

 6. Ziyaretçi
  güzel bir komposizyon olmuş

 7. Ziyaretçi
  çok teşekkür ederim

  okadarki işime yaradı inşallah 5 alırım

 8. Ziyaretçi
  çokk teşekkür ederim sizin sayenizde 100 aldım

 9. Ziyaretçi
  çok güzel bir site ama daha değişik bir biçimde olabılırdı belki ama yine de süper olmuş tebrikler

 10. Ziyaretçi
  Bence herkez ailesinin degerini bilmeli

+ Yorum Gönder


aile sevgisi ile ilgili kompozisyon,  aile sevgisi ile ilgili yazı ,  aile ile ilgili kompozisyon,  aile sevgisi,  aile sevgisi ile ilgili kompozisyon örnekleri,  aile sevgisi ile ilgili komposisyon