+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Dayanışma ile ilgili Kompozisyon Örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Dayanışma ile ilgili Kompozisyon Örneği
  dayanışma ile ilgili kompozisyon Örneği kısaca 2. Ziyaretçi

  Kısaca Dayanışma Ile Ilgili Kompozisyon

  Hayatımızda Dayanışmanın Önemi

  Günlük haberlerde duyarız Her gün bir yerlerde kampanyalar başlatırız Çevremizde ve okulumuzda bizler de yaparız Zaman zaman kermesler düzenleriz Bu faaliyetler ihtiyacı olanlara yardım için yapılır Bu yardımın adı, dayanışmadır.
  Kampanyalarda görev alırız Yapabileceğimiz işleri üstleniriz Planlanan iş bölümü kampanya sonuna kadar devam eder Toplanan yardım, komite veya bir temsilci tarafından ihtiyacı olanlara verilir.

  Kermeslerde yaptığımız el becerileri sergilenir Aileler iş bölümüyle yaptıkları yiyecekleri sergilerler Kermese davet edilenler veya ziyaret edenler sergilenen ürünlerden ve yiyeceklerden satın alırlar.

  Bazan da gönüllü yardım komiteleri kurulur Bizim de içinde bulunduğumuz sınıf, okul,mahalle yardım grupları oluşturulabilir Başkalarına yardım etmenin huzurunu duyarız Biz de başkalarının yardımına ihtiyaç duyabiliriz Bu konuda çok duyarlı olduğumuzu göstermeliyiz.
  İlk dayanışma aile kurumu içinde görülür Aile topluma yol gösterir Düzenli bir hayatın sürdürülmesi aile bireylerinin sevgi, saygı ve dayanışmasına bağlıdır Aile de herkesin bir rolü vardır İş bölümü ile yaşam kolaylaşır Herkes üzerine düşen görevi yaptığı gibi, bir¬birlerine de yardım eder.

  Ailede iş bölümü
  * Aile bireyleri kendi rolü ve yetkilerini bilir
  * Ailede herkes söz sahibidir
  * Herkes kendi duygu ve düşüncelerini söyleyebilir
  * Herkes üzerine düşen görevleri yerine getirir
  * Herkes belirlenen kurallara bağlı kalır
  * Bireyler birbirleri ile yakından ilgilenir
  * Her birey kendi gücüne göre katkıda bulunur

  Dayanışma, çocuklara sorumluluk kazandırır Sorumluluk duygusu kazanan çocuklar kendine güvenir Hayatta başarılı olur, toplum içinde yerini sağlamlaştırır

  Kurtuluş Savaşında Dayanışma

  Yurdumuz İşgal edilmişti Ulusumuz yok olma tehlikesiyle karşı karşıyaydı Atatürk'ün önderliğinde bu ulus dayanışmanın en büyük örneğini gösterdi Elinde ne varsa hepsini verdi Kadınlarımız cephane taşıdı Çiftçimiz elin¬deki atını, arabasını verdi Demircimiz gece gündüz silah imal etti Çocuklarımız düşman gözetledi Şehirlimiz, köylümüz yiyeceğini, giyeceğini ordumuz için verdi Askerimiz cephede omuz omuza canını feda etti Her şey vatan için yapıldı Atatürk; "Ya istiklal, ya ölüm!" diyerek Ulus dayanışmasının kaçınılmaz olduğunu duyurdu.

 3. Ziyaretçi
  süper, hayatımı kurtardımız
 4. Ziyaretçi
  çok beğendim bu siteyi çok güzel

 5. Ziyaretçi
  Gercekten bu siteler var oldukca dunya doner

 6. Ziyaretçi
  Sağolun kardes odevimi bitirdim.

 7. Ziyaretçi
  teşşekkürler ödevden kurtuldum

 8. Ziyaretçi
  Kompozisyonu çok beğendim. Çok güzel yazmışsın fakat ben kendim yazmayı tercih ederim. Ama yine de emek verip yazdığın için teşekkür ederim.

 9. Ziyaretçi
  guzel olmuş da biz tarihi adımızı felan nereye yazacağız?

+ Yorum Gönder


dayanışma ile ilgili kompozisyon,  dayanışmanın önemi hakkında kompozisyon,  dayanışma ile ilgili kompozisyonlar,  dayanışma örnekleri,  dayanışma kompozisyon örnekleri,  dayanismayla ilgili kompozisyon