+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Fen Ve Teknoloji Ile Ilgili Kompozisyon Örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Fen Ve Teknoloji Ile Ilgili Kompozisyon Örneği
  fen ve teknoloji ile ilgili kompozisyon Örneği kısaca 2. HaKHaN
  Özel Üye

  Kısaca Fen Ve Teknoloji Ile Ilgili Kompozisyon

  Teknoloji, bilimin teknik yönden ilerlemesidir. İnsan aklını ve hayatını güçlendirmek için sürekli gelişmektedir.

  Teknolojinin geçmişten bugüne kadar birçok olumlu katkıları olmuştur. Eğitime, bilime, sanayiye ve ticarete yönelik etkileri vardır. Bir ülkenin gelişmişliğini de belirlediği için ayrı bir önem taşımaktadır. Gelişmişliği belirlediği için ülkeler arası bir rekabet de söz konusu olmaktadır. Hem ekonomik hem de askeri yönden üstünlük sağlayacağı için büyük önem taşımaktadır. Teknolojik gelişmeleri takip eden ülkeler diğer ülkeler üzerinde de bir hakimiyet kurmuş olmaktadır. Atatürk bir konuşmasında cumhuriyet öncesi geri kalmışlığın nedeninin bilim ve teknolojiden ayrılmak olduğunu saptamış ve uygar, çağdaş kakınmış bir ulus olabilmek için bilimin önemli olduğunu vurgulamıştır.

  Teknoloji bilimin gelişmesi sonucu ortaya çıkmıştır. Hayatımızı her alanda kolaylaştırmıştır. Mesela internet sayesinde birçok bilgiye hızlı bir şekilde ulaşabilmekteyiz.

  Bilim ve teknoloji artık insan hayatının olmazsa olmazı haline gelmiştir. Teknolojik gelişmeler, hayatı daha da kolay kılmakta ve yaşam kalitesini artırdığı için hayatımızda önemli bir yer edinmiştir.

+ Yorum Gönder


fen ile ilgili kompozisyon örnekleri,  fen bilimler kopozisyon,  fen ile ilgili kompozisyon,  fen ve ilimle ilgili kompozisyon,  fen bilimleri ile ilgili kompozisyon,  fen bilimleri kopozisyon