+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Şefkat ile ilgili kompozisyon Örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Şefkat ile ilgili kompozisyon Örneği
  Şefkat ile ilgili kompozisyon Örneği kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Şefkat ile ilgili kompozisyon Örneği

  BAN SEVGİ VE ŞEFKAT


  Sevgi ve saygı bir insanın yaşaması ve onurlu bir yaşam sürmesi için elzem duygulardır.Sevgi ve saygı dolu bir ailede yetişen insanlar davranışlarından, hal ve hareketlerinden bunu belli ederler. Sevgisi olmayan insanları kimse sevmez Ama sevgisi olan insanlar sıcakkanlıdır ve birçok kişi onları sever.

  İslam aleminde sevgi, kardeşlik, birlik ve beraberlik düşüncesinin gönülleri rahatlatması, kalplerin tam anlamıyla yumuşaması, merhamet duygularının kabarması, fakir ve yoksulların düşünülmesi, nefsin kötü arzularına gem vurulması, büyüklerin, akrabaların, komşuların, eş ve dostun her daim ziyaret edilmesi, öksüz ve yetimlerin sevindirilmesi, her türlü sosyal dayanışma ve yardımlaşmanın sağlanması; Allah’ın (cc) aff ve mağfiretinin, bağışlamasının umulduğu olumlu davranış ve yaklaşımlardır.

  Kısacası sevgi ve saygılı olmamızın başkalarına pek faydası yoktur, asıl bize faydası vardır. Bunu kendimiz için yapmalıyız İnsanların kendilerine saygısı olduğu sürece insan ilişkilerini her zaman bu düzeyde yürütürler

+ Yorum Gönder


şefkat ile ilgili kompozisyon örnekleri,  şefkat ile ilgili kompozisyon,  şefkatle ilgili kompozisyon