+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Kıskançlık İle İlgili Kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Zühre
  Devamlı Üye

  Kıskançlık İle İlgili Kompozisyon
  Kıskançlık İle İlgili Kompozisyon öreneği

  Her ne kadar insan sevdiğini kıskanır deseler de kıskançlık, aslında hiç de hoş olmayan bir davranıştır. Hatta bu duygunun aşırısı kişilik bozukluğu olarak değerlendirilebilir.

  Kıskançlık genellikle kişinin kendinde olmayanı başkalarında gördüğünde bu durumu kaldıramama duygusudur. İnsan her şeyin kendisinin olmasını isterse, başkalarının elindekine sahip olmak hissiyle dolarsa bu sosyal anlamda çok ciddi sorunlara yol açar.

  Sevdiğimiz bir insanı başkalarından kıskanmak ise yine çok gereksiz bir duygudur. Çünkü sizin sevdiğiniz kişi de sizinle aynı duyguları besliyorsa araya girecek hiçbir şey bu duyguları değiştiremez. Kıskançlık sanılanın aksine kişlerin arasında duvarlar örebilir, ilişkide tamir edilemez hasarlar ortaya çıkarabilir.

  Her ne şekilde olursa olsun kıskançlık, güzel bir davranış değildir. Bu sebeple kişi kendine hakim olmalı ve isteklerine ulaşmak için sabırla beklemelidir.
 2. CANGÜLER
  Bayan Üye

  Günümüzde insanlar birbirlerini kıskanmaları ve birbirlerini çekememe gibi çok kötü davranışlar sergilemektedirler. Kıskançlık aslında çok kötü bir davranıştır dinimiz bakımındanda kötü davranışlar arasında yer almaktadır işte bu nedenle kıskançlık gibi kötü bir davranışı terk etmeliyiz.
+ Yorum Gönder