+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Kendini bilmek konulu kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Zühre
  Devamlı Üye

  Kendini bilmek konulu kompozisyon
  kendini bilmek konulu kompozisyon Örneği

  Giriş ve başlığı çalışmalarınıza göre ekleyin, umarım güzel bir çalışma olur..


  Bir insan kendini bilmeli. Ne istediğini, kim olduğunu, neler yapabileceğini kısacası tüm özellikleriyle kendini tanımalıdır. Bu yazımızda kendini bilmek konulu bir kompozisyon örneği bulabilirsiniz.

  Kendini Bilmek

  İnsan hayatında neler yaptığını, neler yapmadığını veya neler yapabileceğini bilmelidir. Bir insanın kendini bilmesi demek doğrusuyla yanlışıyla kendini kabul etmesidir. Kendini bilmek aslında bir deyimdir. Bu deyimle anlatılmak istenilen insanın kendini tanımasıdır. Birçoğumuz kendimizi nasıl olur da tanımayız diye düşünmüştür. Evet bazen kendimizi tanıyamıyoruz. Olaylara öyle tepkiler verebiliyoruz ki bunu ben mi söyledim, ben mi yaptım diye düşünüyoruz. Zaten bizi de insan yapan en önemli özelliğimizdir. İnsan ne kadar istese de kendini tanıyamıyor.

  Bir insanın kendini bilmesi ancak dostlarının yardımıyla olur. Çünkü dostlarımız bizim aynamız olup kendimizi tanımamıza yardımcı olur. Atalarımız insanın kendini bilmesinin önemine dikkat çekmek için güzel bir tekerleme uydurmuşlar.
  kendini bilmek
  “Sen seni bil, sen seni, bilmez isen sen seni patlatırlar enseni” bu tekerleme ile anlatılmak istenilen insanın kendisini tanımasıdır. Eğer insan kendisini tanımaz ve hataya düşerse ki düşer. Başımız derde girebilir. Başınız derde girmese bile yaptıklarınızdan pişmanlık duyarsınız.

  Kendinizi bilmek için çevrenizin sizin için ne düşündüğünü, hangi davranışlarınızı sevip sevmediğini, hakkınızdaki düşünceleri önemseyin. Bu görüşler sizin birer aynanız olup kendinizi bilmenize yardımcı olur.
 2. CANGÜLER
  Bayan Üye

  Her insan ilk olarak öğrenmesi ve bilmesi gerekenler arasında kendini bilmesi gerekmektedir. Kendini öğrenen birey diğer insanlara karşı kendini daha iyi bir şekilde ifade etmekte kendine olan güveni artmakta kendisinin en güzel liderlik vazfına ulaşmış olmaktadır.
+ Yorum Gönder


kendini bilmek konulu kompozisyon