+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Türkçenin Yanlış Kullanımı İle İlgili Kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Zeyneb
  Bayan Üye

  Türkçenin Yanlış Kullanımı İle İlgili Kompozisyon
  Türkçenin Yanlış Kullanımı ilgili Kompozisyon

  Bir yazı ile okuyucuya mesajı doğru iletmede kaynağın önemli bir rolü ve sorumluluğu bulunmaktadır. Bu yüzden mesajı ileten kişinin mesajını yazılı olarak iletirken öncelikle bir takım yazım kurallarına uyması gereklidir.

  Yazılarda noktalama işaretleri bazen hiç kullanılmamakta bazen de yerinde kullanılmamaktadır. İfadelerin doğru anlaşılması için bu kurallara özenle uyulmalıdır.

  Özellikle öğrenciler proje raporlarını yazarken yazım kurallarına uymaya özen göstermelidirler. Öğrencilerin yazarken yaptıkları en önemli hata noktalama işaretlerine pek dikkat etmiyor olmalarıdır. Oysa kullanılan bilgisayar yazılımının (örneğin bir sözcük işlemcinin) bizzat kendisi yazım kontrolünü yapmakta ve kullanıcıya bir takım uyarılar yapmaktadır. Kullanıcının sadece bu uyarıları dikkate alması bile birçok yanlışı önlemek için yeterli olabilir
 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Dili güzel ve düzgün kullanmak sadece gramer ve diksiyondan ibaret değil. Dil bilmek ve düzgün kullanmak o dilin edebiyatını, kültürel kimliğini bilmekten geçer. Türk dilinin en önemli sorunlarından birisi dil kirliliğidir ve bu kirlilik, yabancı kelimelerin dilimize karışmasıyla ya da dilimizin yanlış kullanılmasıyla ortaya çıkar.
+ Yorum Gönder


türkçenin yanlış kullanımı ile ilgili kompozisyonlar,  türkçenin yanlış kullanımı ile ilgili yazılar