+ Yorum Gönder
Eğitim Arşivi ve Kültür Sanat Forumunda Yüksek ateş ve kusma Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Yüksek ateş ve kusma
  çocuk 2 gün önce ateşlendi ve kustu acilde iğne yedi bunun üzerine 3 gün sonra tekrar ateşleşlendi bu sefer doktor penisilin verdi onu vurdurabilirmiyim? tereddütüm var. 2. MEGASXL
  Devamlı Üye

  Anne babalar genellikle çocuklarinin bir hastaliga yakalanacagini önceden fark eder ve ilk isaretleri kaçirmazlar. Bebekler normalden daha fazla aglamaya ya da yeterin ce süt içmemeye baslar, daha büyük çocuklar mizmizlasir, canlari oyun oynamak istemez ya da alisilmadik saatlerde yatmaya gider. Yaklasik üç yasindan itibaren çocuk kendini iyi hissetmedigini söyleyebilecek hale gelir ama agri ya da acilarinin yerini tam olarak belirtemez. Genellikle, aslinda dizi acisa da, karninin agridigini söyler ya da bogaz agrisini kulak agrisi olarak algilar. Yüksek ates ve kusma çok çesitli hastaliklarin belirtisi olabilir. Bazen bir çocugun sorununun ne oldugunu anlamak çok zordur. Bu yüzden anne babalar, emin olamadiklari durumlarda doktora basvurmaktan çekinmemelidir.

  Genel kural olarak, nedenini açıklayamadığınız ya da iki Uç gün içinde evde uyguladığınız tedavi yöntemleriyle iyileşmeyen hastalıklarda doktora başvurmalısınız.

  PANIGE GEREK YOKÖNCE ÇOCUGUNUZU IYICE GÖZLEMLEYIN

  Ancak her "uf oldu" vakasini doktorun tedavi etmesi gerekmez. Çocugunuz hastalandiginda birinci kural: Sakin olun, çocugunuzu iyice gözlemleyin ve ne yapacaginiza öyle karar verin. Bu sorumlulugu üstlenmek zorundasiniz. Dizdeki bir siyrigi ya da sismeyi siz tedavi edebilirsiniz, ama siddetli kanamalarda ve bilinç kaybinda hemen bir uzmanin ilkyardimi saglanmalidir. Çocugunuzda soguk alginligi varsa atesi olmadigi sürece birkaç gün evde hazirlayacaginiz ilaçlarla onu rahatlatabilirsiniz. Yüksek ates, ishal ve kusma durumlarinda çocugun yasina ve belirtilerin siddetine göre tedaviyi sizin mi, yoksa bir doktorun mu gerçeklestirecegini degerlendirmelisiniz. Süt çocuklarinda durdurulmasi mümkün olmayan kusma birkaç saat içinde ölüme yol açabilir; oysa bir okul çocugunun fazla dondurma yemekten bozulmus midesini iyilestirmek için uygun bir beslenme rejimi yeterli olacaktir.
+ Yorum Gönder


çocuklarda yüksek ateş ve kusma,  yüksek ateş kusma,  yuksek ates kusma,  çocuklarda yüksek ateş kusma,  bebeklerde yüksek ateş ve kusma ,  yüksek ateş ve kusma