+ Yorum Gönder
Eğitim Arşivi ve Kültür Sanat Forumunda Doğal Madde Nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Zeyneb
  Bayan Üye

  Doğal Madde Nedir
  Doğal Madde Nedir

  Doğal madde, doğada saf olarak bulunan,işlenmemiş,herhangi bir katkı malzemesi katılmamış her maddeye denir. Doğal maddeler, doğadan olduğu gibi yada çok hazla yapısal değişikliğe uğramadan elde edilirler.

  Doğal maddelerin bazıları çeşitli işlemlerden geçirilerek kullanılır. Örneğin tuz doğal bir maddedir ve doğadan elde edildiği gibi kullanılabilir. Şeker de doğal bir maddedir ve şeker pancarının yada şeker kamışının işlenmesi sonucu elde edilir. Ağaçtan elde edilen kereste ve tahta doğal bir maddedir. Günlük yaşantımızda kullandığımız altın, demir, ağaç, cam, taş, mermer, toprak gibi bir çok cisim eşya, alet ve malzeme doğal maddelerden yapılır.

  Günlük yaşantımızda birçok doğal madde kullanırız. Tuz,su, ham petrol, taş, mermer, altın, şeker, pamuk vb. bu maddelerin en küçük parçası yine maddenin kendisidir
 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  doğal madde doğadan elde edilen teknoloji ve insan eli değmeden üstünde değişiklik yapmadan birebir doğadan elde edilen maddelere doğal madde denir . doğal afetler sonucu oluşmuş ve ortaya çıkan maddelerdir.
+ Yorum Gönder