+ Yorum Gönder
Kuranı Kerim ve Kuran Ayetleri Forumunda Kuranda geçen yasak ile ilgili ayetler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. FIRTINA ACiL
  Yeni Üye

  Kuranda geçen yasak ile ilgili ayetler
  Kuranda geçen yasak ile ilgili ayetler
  Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla

  Andolsun, sizden cumartesi (günü) yasağı çiğneyenleri elbette biliyorsunuz. İşte biz, onlara: “Aşağılık maymunlar olun” dedik.

  (BAKARA SURESİ / 65)

  Size yasaklanan büyük günahlardan kaçınırsanız, sizin kusurlarınızı örteriz ve sizi ‘onurlu-üstün’ bir makama sokarız.

  (NİSA SURESİ / 31)

  Onlar ki, yanlarındaki Tevrat’ta ve İncil’de (geleceği) yazılı bulacakları ümmi haber getirici (Nebi) olan elçiye (Resul) uyarlar; o, onlara marufu (iyiliği) emrediyor, münkeri (kötülüğü) yasaklıyor, temiz şeyleri helal, murdar şeyleri haram kılıyor ve onların ağır yüklerini, üzerlerindeki zincirleri indiriyor. Ona inananlar, destek olup savunanlar, yardım edenler ve onunla birlikte indirilen nuru izleyenler; işte kurtuluşa erenler bunlardır.

  (A’RAF SURESİ / 157)

  Dedi ki: “Ey kavmim görüşünüz nedir söyler misiniz? Ya ben Rabbimden apaçık bir belge üzerinde isem ve O da beni kendisinden güzel bir rızık ile rızıklandırmışsa? Ben, size yasakladığım şeylere (kendim sahiplenmek suretiyle) size aykırı düşmek istemiyorum. Benim istediğim, gücüm oranında yalnızca ıslah etmektir. Benim başarım ancak Allah iledir; O’na tevekkül ettim ve O’na içten yönelip-dönerim.”

  (HUD SURESİ / 88)

  Melekleri görecekleri gün, suçlu-günahkarlara bir müjde yoktur. Ve o gün (melekler onlara) derler ki: “(Size sevinçli haber) Yasaktır, yasak.”

  (FURKAN SURESİ / 22)

  Kesilip-eksilmeyen ve yasaklanmayan (meyveler).

  (VAKIA SURESİ / 33 ) 2. Fatma
  Administrator

  Dinimiz kişiye ve topluma zararlı olan tutum ve davranışlara elbette izin vermez. Biz sadece Allah’a kuluz. Allah’ın yarattığı canlılardan yardım dilemeyiz. Hangi durumda olursa olsun, sövmek ve çirkin harekette bulunmak bir mü’mine yakışmaz.
+ Yorum Gönder


yasaklarla ilgili ayetler,  kuranda yasaklarla ilgili ayetler,  yasaklar ile ilgili ayetler,  kuranda geçen yasaklar,  kuranda geçen yasaklarla ilgili ayetler,  allahın yasakları ile ilgili ayetler