+ Yorum Gönder
Kuranı Kerim ve Kuran Ayetleri Forumunda İçki hakkında ayetler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Engin
  Devamlı Üye

  İçki hakkında ayetler
  İçki hakkında ayetler


  Ey iman edenler, içki, kumar, dikili taşlar ve fal okları ancak şeytanın işlerinden olan pisliklerdir. Öyleyse bun(lar)dan kaçının; umulur ki kurtuluşa erersiniz. (5/90)


  Gerçekten şeytan, içki ve kumarla aranıza düşmanlık ve kin düşürmek, sizi, Allah'ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık vazgeçtiniz değil mi? (5/91)


  Sizin tümünüzün dönüşü O'nadır. Allah'ın va'di bir gerçektir. İman edip salih amellerde bulunanlara, adaletle karşılık vermek için yaratmayı başlatan, sonra onu iade edecek olan O'dur. İnkâr edenler ise, küfürleri dolayısıyla, onlar için kaynar sudan bir içki ve acı bir azab vardır. (10/4)


  Hurmalıkların ve üzümlüklerin meyvelerinden kurdukları çardaklarda hem sarhoşluk verici içki, hem güzel bir rızık edinmektesiniz. Şüphesiz aklını kullanabilen bir topluluk için, gerçekten bunda bir ayet vardır. (16/67)


  Ve de ki: "Hak Rabbinizdendir; artık dileyen iman etsin, dileyen inkâr etsin. Şüphesiz biz zalimlere bir ateş hazırlamışız, onun duvarları kendilerini çepeçevre kuşatmıştır. Eğer onlar yardım isterlerse, katı bir sıvı gibi yüzleri kavurup-yakan bir su ile yardım edilirler. Ne kötü bir içkidir o ve ne kötü bir destektir. (18/29)


  Sonra kendileri için onun üzerinde kaynar su karıştırılmış bir içkileri de vardır. (37/67) 2. AZMİYE
  Devamlı Üye

  İçki içinde alkolün bulunduğu bir içecektir ve dinimizce içki haram sayılmıştır içki içen insanların Ahirette en güzel içeceklerden mahrum bırakılacağı söylenmiştir Kuranı Kerimde içki ile ilgili yazılmış ayetlerde.
+ Yorum Gönder