+ Yorum Gönder
Kuranı Kerim ve Kuran Ayetleri Forumunda Ümitsizlik ile ilgili ayetler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Engin
  Devamlı Üye

  Ümitsizlik ile ilgili ayetler
  Ümitsizlik ile ilgili ayetler


  "Oğullarım gidin de Yusuf ile kardeşinden (duyarlı bir araştırmayla) bir haber getirin ve Allah'ın rahmetinden umut kesmeyin. Çünkü kâfirler topluluğundan başkası Allah'ın rahmetinden umut kesmez." (12/87)

  Dediler ki: "Seni gerçekle müjdeledik; öyleyse umut kesenlerden olma." (15/55)

  İnsana bir nimet verdiğimizde sırt çevirir ve yan çizer; ona bir şer dokunduğu zaman da umutsuzluğa kapılır. (17/83)

  Biz insanlara bir rahmet taddırdığımız zaman onunla sevinirler; kendi ellerinin takdim ettiği dolayısıyla onlara bir kötülük isabet ettiğinde hemen umutsuzluğa kapılırlar. (30/ 36)

  (Benden onlara) De ki: "Ey kendi aleyhlerinde olmak üzere ölçüyü taşıran kullarım. Allah'ın rahmetinden umut kesmeyin. Şüphesiz Allah bütün günahları bağışlar. Çünkü O bağışlayandır esirgeyendir." (39/53) 2. Fatma
  Administrator

  Ümitsizlik tolumsal bir hastalıktır, kişideki çalışma hissini öldürür.bağışlanma hissini öldürür. allah'ın rahmetinden ise ümit asla kesilmez. Kul bir iyilik yaparsa sevabını on mislinden başlatan Rabbimiz, bir kötülük işlediğinde ise günahını birden başlatmakta böylece rahmetinin gadabını geçtiğini açıkça ilan etmektedir. Birçok insan yaşadığı zorluklar karşısında ümitsizliğe kapılır. Ancak derin iman sahibi insan, Allah'ın her işinde kendisine yardımcı ve destekçi olacağının bilincindedir.
+ Yorum Gönder