+ Yorum Gönder
Kuranı Kerim ve Kuran Ayetleri Forumunda Temizlik ile ilgili ayetler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Engin
  Devamlı Üye

  Temizlik ile ilgili ayetler
  Temizlik ile ilgili ayetler

  Ey iman edenler namaza kalktığınız zaman yüzlerinizi ve dirseklere kadar ellerinizi yıkayın başlarınızı meshedin ve her iki topuğa kadar ayaklarınızı da (yıkayın.) Eğer cünüpseniz temizlenin (gusül edin); eğer hasta veya yolculukta iseniz ya da biriniz ayak yolundan (hacet yerinden) gelmişse yahut kadınlara dokunmuşsanız da su bulamamışsanız bu durumda temiz bir toprakla teyemmüm edin (hafifçe) yüzlerinize ve ellerinize ondan sürün. Allah size güçlük çıkarmak istemez ama sizi temizlemek ve üzerinizdeki nimeti tamamlamak ister. Umulur ki şükredersiniz. (5/6)

  Hani kendisinden bir güvenlik olarak sizi bir uyuklama bürüyordu. Sizi kendisiyle tertemiz kılmak sizden şeytanın pisliklerini gidermek kalblerinizin üstünde (güven ve kararlılık duygusunu) pekiştirmek ve bununla ayaklarınızı (arz üzerinde) sağlamlaştırmak için size gökten su indiriyordu. (8/11)

  Elbiseni temizle. (74/4) 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  Temizlik imandan gelir,temizlik imanın yarısıdır, gibi hadislerde vardır. Temizlik ile ilgili Kuranı-ı Kerimde bir çok ayet geçmektedir. Yukarıda söylenen ayetlerde dahil.
+ Yorum Gönder