+ Yorum Gönder
Kuranı Kerim ve Kuran Hikmetleri Forumunda Televizyonun icadı Ve Kuran- Kerim Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Televizyonun icadı Ve Kuran- Kerim
  Televizyonun icadı Ve Kuran- Kerim Hakkında Bilgi


  Televizyonun icadı.jpg  “Yanında kitaptan bir ilim olan kimse ise: “Gözünü açıp kapamadan ben onu (tahtı) sana getiririm” dedi. (O anda Süleyman) onu (tahtı) yanıbaşına yerleşmiş olarak görünce…” (Neml 40)

  Televizyon yayınları ışık hızındaki elektromanyetik dalgaların evlerimize kadar ulaşmasıyla gerçekleştirilmektedir. Televizyon dalgaları öylesine hızlıdır ki kilometrelerce uzaklıktan aynı saniye içerisinde görüntü nakli yapılabilmektedir. Kuran’daki Neml suresinde Süleyman Peygamber’in farklı bir ülkede bulunan kraliçenin tahtını aynı saniye içerisinde mucizevi bir biçimde getirttiği anlatılır. Bu ayet ilk bakışta bize teleportasyon (ışınlama) veya görüntü naklini (televizyonu) anımsatmaktadır.

  Bu olayın anlatıldığı Neml suresinde bazı harflerin gizli bir biçimde yan yana gelip TELEVİZYON kelimesini oluşturduğunu görüyoruz. Televizyon kelimesini oluşturan harfler tamda Hz.Süleyman’ın bu surede isminin geçmeye başladığı ayetlerde yan yana dizilmiş durumdadır. (17.ayet). Televizyon kelimesini oluşturan bu harfler normalden farklı olarak ayette soldan sağa yanyana geliyor.(Diğer şekilde bu harfler tüm Kuran’da sağdan sola hiç yan yana gelmiyor)
 2. Ktockn1
  ismail

  Bazı alimler televizyonu deccal olarak kıyamet alametleri arasına koyar.Zaten televizyon deccal olmasa da ona çok yakın biz ne kadar pasifleşirsek o bizi çeker ve kötü olana gideriz
+ Yorum Gönder