+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kuşlar Alemi Forumunda Kartallar Hakkında bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HAYAT
  Devamlı Üye

  Kartallar Hakkında bilgiler

  Kartalların yaşantıları nasıl?  Kanatları ve kuyrukları geniş bacakları tüylü iri yırtıcılardır. 2-3 yılda ergenliğe ulaşırlar. Uçuşta sıkça dönerek yükselirler, belirgin parmakları (el teleklerinin uçları) yukarı kıvrılır. Ormanlar ve dağlarda yaşarlar. Kaya girintilerinde ve ağaçlarda yuva yaparlar. Kartallar tek eşlidir. Yaşamları boyunca eş değiştirmedikleri gibi her yıl aynı yuvayı kullanırlar. Yuvaları genellikle kolay ulaşılamayacak yerlerdedir. Yuvayı bıraktıkları bir ya da birkaç yumurtanın kuluçka dönemi altı-sekiz hafta sürer. Yavruları yavaş gelişir ve ancak üç ya da dört yaşına giren kartalların erişkinlere özgü tüyleri çıkar.Önemli özelliği ise çok uzak bir şeyi yakın görürler. 2. Sibel
  Devamlı Üye

  Kartal hakkında yazı

  Kartal bilinen yırtıcı kuş. Kartallar tek eşlidir. Yaşamlarıboyunca eş değiştirmedikleri gibi her yıl aynı yuvayı kullanırlar. Yuvaları genelliklekolay ulaşılamayacak yerlerdedir. Yuvayı bıraktıkları bir ya da bir kaç yumurtanınkuluçka dönemi altı-sekiz hafta sürer. Yavruları yavaş gelişir ve ancak üç ya da dört yaşına giren kartalların erişkinlere özgü tüyleri çıkar.

  Kartallar (Falconiformes) takımından birçok türe verilen genel ad. Gündüz yırtıcı kuşlarının en irilerindendir. Kıvrık sivri gagalı, güçlü ve keskin pençeli, büyük yuvarlanmış kanatlı kuşlardır. Gagada burun delikleri etlidir. Genellikle kahverengi veya gri tüylüdür. Görme duyuları keskindir. Çok yüksek sarp kayalara veya ağaçlara yuva yapar. Memeli hayvanları, sürüngen ve kuşları avlayarak beslenirler. Balık ve leş yiyenleri de vardır. Az yumurtladıklarından çoğalmaları yavaştır. 1-2 yumurtayumurtlarlar. Kuluçka süreleri 43-49 gün kadardır. Çoğunlukla dişi, kuluçkaya yatar. Yavruları berâber beslerler. Bâzı türlerde yumurtadan ilk çıkan yavru, sonra çıkanı yuvadan atar.

  Yaşadığı yerler: Yeryüzünün hemen her yerinde bulunan, birçok türü vardır.

  Ömrü: 70-104 yıl. Esâret hayâtında 40 yıl kadar yaşar.

  Çeşitleri: Kara kartalı, kuzu kartalı, balık kartalı, kayzer kartalı (şah kartal), yılan kartalı, büyük bağırtgan kartal, küçük bağırtgan kartal meşhurlarıdır.

 3. Betul
  Devamlı Üye
  Bilinen yırtıcı kuşlardır. Aslında kartallar tek eşlidirler ve sürekli aynı yuvayı kullanmaktadırlar. Yuvaya bıraktıkları bir ya da daha fazla yumurtanın kuluçka dönemleri altı ya da sekiz hafta sürer.
+ Yorum Gönder


kartallarla ilgili bilgi,  kartal ile ilgili bilgiler,  kartallarla ilgili bilgiler,  kartal ile ilgili bilgi,  kartallar hakkında ilginç bilgiler,  kartal hakkinda kisa ve oz bilgi