+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kuşlar Alemi Forumunda Açık Yeşil Muhabbet Kuşu - Kuş Türleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Açık Yeşil Muhabbet Kuşu - Kuş Türleri

  Muhabbet kuşunun özellikleri
  akyeilmuhabbetkuukutrle.jpg


  Temel Özellikleri
  Bu kuş, türünün doğal formu olarak bilinmektedir. En eski renkli muhabbet kuşu mutasyonları, geçen yüzyılın ikinci yarısında ortaya çıkmıştır. Sergilenmesi, ciddi olarak 1870'li yıllarda başlamıştır.

  Değerlendirme standartlarındaki gelişmelerinin yanında, bugünün evcilleştirlmiş muhabbet kuşları Avustralya'daki kardeşlerine göre daha iridir.

  Beslenme ve Barınma
  Akdarı ve sade kanarya yemi karışımı, yeşil gıda, tatlı elma verilmesi önerilir. Trioid bezleinin düzenli çalışmasını sağlamak için bir iyot bloku verin. Doğada sosyaldir, gruplar halinde yaşar ve nadiren kavga eder. Tünek olarak bol miktarda taze dal kullanın.

  üreme
  özgün renkleri veya sergi türlerini yaratmak için, koloni sisteminden daha çok, çiftleri kafeste üretin; yavrulara ebeveynlik yapılmasını garanti etmiş olursnuz. Muhabbet kuşları kararsız olabilir, erkek kuş bir çok dişi ile çiftleşebilir. Bir yaşında çiftleşecek olgunluğa oluşur.

  çifti ilk kez üreme kafesine yerleştirdiğinizde, dişinin kutuda kaybolmasını önlemek, çiftleşmeyi garanti altına almak için folluğa girişi bir haftalığına kapatın. Kurduğunuz yuvalama kolonisine de yeni kuşlar eklemeyin; çünkü saldırgan oldukları yegane zaman budur.

  Mutasyonlar
  Koyu faktör muhabbet kuşlarının 1915 de Fransa'da ortaya çıkmaları ile diğer daha koyu yeşillerinin üretilebiliceği anlaşıldı.
 2. Acil

  Açık Yeşil Muhabbet Kuşu - Kuş Türleri isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


kuş türleri,  kuş çeşitleri,  kuş resimleri,  muhabbet kuşu,  yeşil muhabbet kuşu,  muhabbet kuşları