+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kuşlar Alemi Forumunda Hint Bülbülü (Zebra İspinozu) Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Hint Bülbülü (Zebra İspinozu) Hakkında Bilgi
  Hint Bülbülü (Zebra İspinozu) özellikleri


  En sevimli ve en iyi öten kuşlardan biriside hint bülbülüdür. Zebra ispinozu olarak da bilinen hint bülbülünün özellikle gri kahverengi tonlarındaki renk kombinasyonu mükemmel…

  hintblblzebraspinozu1.jpg

  Hint Bülbülü: Zebra ispinozu (Taeniopygia guttata), Estrildidae familyasından Avusturalya’da ki çalılık ve ağaçlarda doğal olarak bulunan ve son yüzyıl içerisinde tüm Dünya’da sevilen bir ev hayvanı olarak yayılmış olan kuş türü. Türkiye’de daha çok Hint bülbülü adı ile tanılır, ama aslında Hindistan’dan gelmez ve bülbüllerle de akrabağlığı yoktur.

  Ortalama boyu 9-10 cm’dir. Gagaları parlak turuncu, renkleri gri, gri-kahverengi, beyaz ve siyah kanat, boyun, göğüs çizgili olabilir. Yaklaşık ömürleri 4-5 yıl arasındadır. Kuluçka süresi 13 gün sürdüğü için çoğunlukla sık yavru verirler. Bir seferde 5 ya da daha fazla yavru yaparlar. Genç kuşlarının kendileri de 9. aydan sonra üremeye başlar. Sürekli “bip bip” ya da “vik vik” gibi sesler çıkarırlar. Besin olarak ençok ak darı, tohumlu bitkiler, ve böceklerle beslenirler. Zebra ispinozunun açık kahve, kestane kanatlı beyaz, gümüş ve krem rengi mutasyonları vardır.
 2. Acil

  Hint Bülbülü (Zebra İspinozu) Hakkında Bilgi isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


hint bülbülü