+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kuşlar Alemi Forumunda Muhabbet Kuşunun Yumurtladığı Zaman Dişinin Davranışları Nasıldır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Bilge Kağan
  Devamlı Üye

  Muhabbet Kuşunun Yumurtladığı Zaman Dişinin Davranışları Nasıldır  Yumurtladığı Zaman Dişinin Davranışları Nasıldır ve Dişi Neden Bazen Yumurtasını Aşağıya Atar.
  İlk yumurtadan sonra iki günde bir olmak üzere toplam 4 ile 6 yumurta yaparlar. Yumurtlamak, dişi için muazzam zordur. İlk yumurtadan sonra kuş kuluçkaya yatar. Yalnızca, tuvalet ihtiyacı için dışarıya çıkar. Artık, erkeğin onu besleme zamanı gelmiştir. Bu arada meraklanarak yuvanın içine bakmak gibi bir harekette bulunmanız dişiyi rahatsız edeceğinden bazen yumurtaları kırmak yada aşağıya atmak gibi eylemlerle de karşılaşabilirsiniz. En iyisi uzaktan takip etmektir.Muhabbet kuşları hislerini çabuk gösteren, çabuk kızan kuşlardır. Özellikle yumurtladıktan sonra yuvasına bakılmasından, kendisi yada eşi ile ilgilenilmesinden, Kafes yada yuvasının yer değiştirilmesinden kesinlikle hoşlanmaz. Bunu yumurtalarını kırarak yada yuvadan aşağı atarak gösterir. Hatta yumurtadan çıkmış yavrusunu dahi yuvadan atabilir yada gagalayarak öldürebilir. bazen yeniden yumurtlayacağı zamanda yavrusunu öldürerek aşağıya atabilir. Buda bu kuşun yapısında olan ve henüz çözülememiş bir durumdur. Eğer yumurta boş yada yavruya bakma niyeti yoksa zaten yumurtayı aşağıya atar. Kanaryada böyle bir şey kesinlikle olmaz. Kanaryalar daha ağırbaşlı ve uysaldırlar.
 2. Ziyaretçi

  Benim.muhabbet kuslarım yuvaya giriyor ve orda ciftlesiyor yuvadan cikinca birbirlerine bagiriyolar neden ve bir de yuvaya baksam korkup birdaha girmezlermi kafes bakimi nasil yapicam
 3. AYPARE
  Devamlı Üye
  Muhabbet kuşları yılda bir kaç defa kuluçkaya yatarlar ve bu arada ilk olarak dişi kuş yuvaya girer ardından bir iki gün sonra diğer kuş. Bu süre içinde muhabbet kuşları rahatsız edilmekten nefret eder ve kesinlikle onlara yaklaşmamak ve uzaktan takip etmek gerekir aksi halde yumurtalarını kırmaya kadar götürebiliyorlar.
+ Yorum Gönder