+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kuşlar Alemi Forumunda Gaga taşı, kuş kumu, iyot ve enerji blok nedir, ne işe yarar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Gaga taşı, kuş kumu, iyot ve enerji blok nedir, ne işe yarar

  Gaga taşı, kuş kumu, iyot ve enerji blok ne işe yararlar


  muhabbetkular15.jpg


  Gaga taşı, kuş kumu, iyot ve enerji blok nedir, ne işe yarar, kullanmalı mıyım ?

  Evcil hayvan mağazalarında satılan beyaz gaga taşı muhabbet kuşlarının kalsiyum ihtiyacını karşılamaları için kullanabileceğiniz bir üründür. Alçı, yumurta kabuğu ve kuş kumuna biraz su katıp donmasını bekleyerek muhabbet kuşunuz için kendi gaga taşınızı kolaylıkla yapabilirsiniz.

  Kuş kumu muhabbet kuşu kafesinde mutlaka bulunmalıdır. Kuş kumunu ayrı bir kapta vermenizi tavsi ederiz.Evcil hayvan mağazalarında satılan muhabbet kuşu kumlarının bir çoğu kuşlar için uygun değildir. Bu kumlardan satın almayınız. Alacağınız kuş kumunun içinde kuş kömürü, kırmızı renkli iyotlu taneler, midye kabuğu gibi çeşitli taneler bulunmalıdır.
  Mürekkep balığı kemiği muhabbet kuşlarının kalsiyum gereksinimlerini karşılamalarını sağlar.

  İyot ve enerji blokları da kuşlarımızın iyot, mineral ihtiyacını karşılayan faydalı ürünlerdir. Kullanmanızı tavsiye ederiz.
 2. Gamze
  Devamlı Üye

  Kuşlarla ilgilenenler ve kuş besleyenler için önemli şeyler.Kuş besleyenlerin bu tür ihtiyaçları.bir şeye bakıyorsanız ona tam olarak sahip çıkmanız gerekir.Her türlü ihtiyacını karşılamanız gerekir.
+ Yorum Gönder


gaga taşı ne işe yarar,  muhabbet kuşu gaga taşı ne işe yarar,  gaga taşı nedir,  gaga taşı yapımı,  muhabbet kuşu gaga taşı,  muhabbet kuşu gaga taşı yapımı