+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kuşlar Alemi Forumunda Muhabbet Kuşu Ve Vitamin Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Muhabbet Kuşu Ve Vitamin Hakkında Bilgi
  Muhabbet Kuşu

  Muhabbet Kuşu.jpg

  Kuşlarınıza vitamin verebilirsiniz. Mümkünse evcil hayvan mağazalarında çok ucuza satılan vitaminler yerine daha kaliteli ve bilinen markaların (witte molen, sera) vitaminlerini kullanmalısınız. Vitamin kullanırken mutlaka son kullanma tarihine bakmalısınız. Son kullanma tarihi geçmiş vitaminleri kullanırsanız kuşlarınızda çok ciddi sindirim problemleri, zehirlenmeler görülebilir.

  Kuşların suyuna her gün vitamin koymamalısınız. Vitamin kullanımı çok seyrek aralıklarla yapılmalıdır. Örneğin her ay üst üste 4-5 gün süreyle kuşunuza vitamin verebilirsiniz.

  Kuşlarımızın sularını hergün değiştirmemiz gerekmektedir. Hem bu sebeple hem de güneş ışığı vitaminlerin etkisini azalttığı için suyunu her değiştirğimizde kuşların suluğuna yeniden vitamin eklemeliyiz.

  Vitamin eksikliği durumunda görülebilecek bazı rahatsızlıklar portal kütüphanede, hastalıklar kategorisinde yer almaktadır.

  Sık sık vitamin kullanmak yerine kuşunuza bol bol çeşitli taze sebze ve meyve vermeniz daha doğrudur. Özellikle hastalık durumlarında kuşunuza vitamin takviyesi yapılmalıdır. Bazı antibiyotikler (vitaform, neoterramycin) vitamin katkılıdır.
 2. Emine4747
  Devamlı Üye

  Muhabbet kuşları evcil hayvanlardır. Tatlı yiyeceklerden hoşlanırlar, olduğu yerde yada olduğu yuvada aynı türden ama eş cinsel bir arkadaş isterler, yalnızlıktan nefret ederler. rengarenk eşyalardan hoşlanırlar.
+ Yorum Gönder


muhabbet kuşu,  muhabbet kuşları,  MUHABBET KUSU,  muhabbet kusu resimleri,  muhabbet kuşu resimleri,  muhabbet kuşu resmi