+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kuşlar Alemi Forumunda Muhabbet Kuşu Yem karışımı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Muhabbet Kuşu Yem karışımı


  Muhabbet Kuşu Yem karışımı nasıl olmalıdır
  Yem satın alırken bütçenizin elverdiği ölçüde en kaliteli yem markalarını kullanmanızı tavsiye ederiz. Özellikle yerli ve karton ambalajlı fakat nerede ve kim tarafında üretildiği belli olmayan bir çok yem markası evcil hayvan mağazalarında satılmaktadır.

  Witte Molen, Bonnie ve Vitakraft firmalarının ürettiği muhabbet kuşu yemleri en bilinen, ithal ve kaliteli yemlerdir. Bu markaları güvenle kullanabilirsiniz. Bazen evcil hayvan mağazalarındaki saklanma koşulları sebebiyle bu markaların ürettikleri yemlerde de güveler görülebiliyor ama bu durumda yem üreticilerini suçlamak doğru değildir.

  İthal markalar haricinde tavsiye edebileceğimiz en bilinen yerli marka Mavi Boncuk'tur. Fakat bu markanın karışımı ithal markalarla kıyaslandığında kullanılan tohum çeşitliliği ve oranları olarak ideal muhabbet kuşu yem karışımından daha uzaktır.
 2. Muhammed gunduz1
  Devamlı Üye

  muhabbet kuşları kırmızı ve sarı renkte bir yem yerler ama şunu unutmamak gerekir muhabbet kuşları kahverengi yemlerini daha çok severler bir kapta on on beş tane kırmızı yedi tanede sarı yem kullanılır kabın geri kalanı kahverengi yemle dolar.Çünkü kahverengi çok vitaminlidir.
+ Yorum Gönder


muhabbet kuşu yem karışımı