+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kuşlar Alemi Forumunda Muhabet kuşu kafesine yuvalık ne zaman takılmalıdır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Muhabet kuşu kafesine yuvalık ne zaman takılmalıdır

  Yuvalık ne zaman takılmalıdır ?  Muhabbet kuşları 8-12 aylık arasında erişkin olurlar, dişilerin erişkinliğe ulaşması erkek muhabbet kuşlarından daha uzun sürer. 6 aylık bir çift muhabbet kuşunun kafesine yuvalık takmak doğru degildir. 9 aylık olduklarında çiftlerinizin kafesine yuvalık takabilirsiniz.

  Dişinin yuvalığa ilgi duyması ve yumurtlaması 2-3 ay sürebilir. Damızlık muhabbet kuşlarını satın aldığınızda ortama alışmaları için onlara en azından 1-2 ay süre tanımalısınız. Bir çok kişi sabırsız davranıp satın aldığı damızlık muhabbet kuşlarını eve getirdiği gibi kafeslerine yuvalık takmaktadır.

  Kuşları satın alan kişi, kuşların geldiği ortamı, yorgun olup olmadıklarını, yaşlarını bilmediği için kafese hemen yuvalık asmak doğru degildir.
 2. Seyran
  Devamlı Üye

  9 aylık olan kuşlara yuvalık taktırılabilir.kuşlar iki üç ay gibi bir sürede yumurtlarlar.kuşları aldıktan sonra hemen kafeslerine yuvalık takmak doğru değildir.yuvalık taktırmak için kuşun ortama uyup uymadığını yaşlarını bilmesi gerekiyor.
 3. Ziyaretçi
  Kardeşim benim adım deniz benim dışı heb bazen erkek yaklaşıyor bazende dönüyor
+ Yorum Gönder


muhabbet kuşu yuvalık ne zaman takılır,  muhabbet kuşuna ne zaman yuva takılır,  muhabbet kuşu yuvalık ne zaman takılmalı,  muhabbet kuşu kafesine yuva ne zaman takılmalı,  muhabbet kuşlarına yuvalık ne zaman takılır,  yuvalık ne zaman takılır