+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kuşlar Alemi Forumunda Taklacı Kanarya Ve Özellikleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. mbyblack
  Devamlı Üye

  Taklacı Kanarya Ve Özellikleri

  Taklacı Kanaryanın özellikleri


  taklac-kanarya.jpg
  Diğer Adları: Serinus Canaria
  Ortalama Boy: 12.5 cm
  Ortalama Ömür: 10 yıl
  Cinsiyet: Bilimsel tespit gereklidir, erkekler öter.
  Üreme: Kuluçka 14 gün sürer, tüylenme 14 gün sonra olur.
  Genç Kuşlar: Erişkinlere benzer.
  Ayırt Edici Özellikleri;
  Gaga: Erkek kuş öterken gagası hemen hemen kapalıdır.
  Duruş: Taklacı kanarya öterken dik duruşa geçer ve başını kalkık tutar.
  Sergileme: Sergilemede renkler önemli değildir, çoğunlukla ötme yeteneklerine bakılır.  Temel Özellikleri
  Taklacı kanarya 1675 yıllarında Almanya'da biliniyordu ve Harz dağlık bölgesinde popülerdi. özellikle şarkı söyleme yetenekleri için geliştirilmiş, tur ve taklalar olarak anılan belirli pasajları söylemek için eğitilir, bu performansına göre değerlendirilirdi.

  Taklacı kanarya sergilerinden neredeyse üç oktava ulaşan saf seslerle, melodik şarkılar ortalığı çınlatırdı. Halen üst sınıf kuşlar tam olaraktur ve taklalar genişliğinde bir ses performansına ulaşamaz.

  Yeni kuşlar bir öğretmen kuş tarafından eğitilirdi; şimdi çoğunlukla bir kasetten eğitim verilmektedir.

  Beslenme ve Barınma
  Standart kanarya yemi karışımının, şarkı söyleme yeteneğini teşvik eden Alman Rubsen Kolza tohumu ile kuvvetlendirilmesini ve o şekilde verilmesini tavsiye ederiz.

  Aynı zamanda kuş otu gibi yeşil ve yumuşak gıdalar verilebilir.

  Eğer ev kuşu olarak barındırmak istiyorsanız, iki erkek kuşu aynı odada, fakat kavga etmelerini önlemek için de ayrı kafeslerde barındırın. Bu kuşları şarkı söyleme de teşvik eder. Alternatif olarak bir kere uygun iklime alıştırıldığında, dayanıklı olduklarından dış kuşhanelerde yıl boyunca kalabilir.

  Üreme
  Dişilere üreme için folluk temin edin. Her ne kadar dayanıklı olsa da kanaryanın gelecek nesillerini garanti altına almak için kuş odalarındaki kafeslerde üretilmelidir. üreme başlamasından sonra yavrular tüyleninceye kadar yeşil ve yumuşak gıda miktarını arttırın.
 2. Asel
  Bayan Üye  Taklacı Kanarya resimleri
  Beslenme ve Barınma
  Standart kanarya yemi karışımının şarkı söyleme yeteneğini teşvik eden Alman Rubsen Kolza tohumu ile kuvvetlendirilmesini ve o şekilde verilmesini tavsiye ederiz.

  Aynı zamanda kuş otu gibi yeşil ve yumuşak gıdalar verilebilir.

  Eğer ev kuşu olarak barındırmak istiyorsanız iki erkek kuşu aynı odada fakat kavga etmelerini önlemek için de ayrı kafeslerde barındırın. Bu kuşları şarkı söyleme de teşvik eder. Alternatif olarak bir kere uygun iklime alıştırıldığında dayanıklı olduklarından dış kuşhanelerde yıl boyunca kalabilir.

  Üreme
  Dişilere üreme için folluk temin edin. Her ne kadar dayanıklı olsa da kanaryanın gelecek nesillerini garanti altına almak için kuş odalarındaki kafeslerde üretilmelidir. Üreme başlamasından sonra yavrular tüyleninceye kadar yeşil ve yumuşak gıda miktarını arttırın.

  Diğer Adları: Serinus Canaria

  Ortalama Boy: 12.5 cm

  Ortalama Ömür: 10 yıl

  Cinsiyet: Bilimsel tespit gereklidir erkekler öter.

  Üreme: Kuluçka 14 gün sürer tüylenme 14 gün sonra olur.

  Genç Kuşlar: Erişkinlere benzer.

  Ayırt Edici Özellikleri: Gaga: Erkek kuş öterken gagası hemen hemen kapalıdır. Duruş: Taklacı kanarya öterken dik duruşa geçer ve başını kalkık tutar. Sergileme: Sergilemede renkler önemli değildir çoğunlukla ötme yeteneklerine bakılır.


  Taklacı Kanarya 1.jpgTaklacı Kanarya 2.jpgTaklacı Kanarya 3.jpgTaklacı Kanarya 4.jpgtaklac-kanarya.jpg  Attached Thumbnails Attached Thumbnails taklac-kanarya-4.jpg  

+ Yorum Gönder


kanarya,  kanarya kuşu,  kuşlar,  kanarya kuşları,  kanarya sesi,  kanarya resimleri