+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kuşlar Alemi Forumunda Lutino Muhabbet Kuşu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. sen_AY
  Devamlı Üye

  Lutino Muhabbet Kuşu
  Temel Özellikleri
  Bu muhabbet kuşlarının sarı formuları renk mutasyonlarından kaynaklanmaktadır. Bu kuşun, ilk ortaya çıkışı 1870'li yıllara rastlar.

  Beslenme ve Barınma
  Muhabbet kuşu yemi karışımı, kendi kombinasyonlarınızı vermenizi öneririz. Daha fazla akdarı içeren muhabbet kuşu karışımları, yüksek oranda kanrya yemi içerenlere göre daha ucuzdur. Yuvada yavru varsa, ıslatılmış akdarı döküntüleri ve yumuşak gıdalar değerli ilavelerdir.

  Eğer muhabbet kuşlarına yeşil gıda verecekseniz, arasıra çok miktarda vereceğinize, düzenli verin. Yoksa obur bir şekilde fazladan atıştırıp, ishal olabilir. Taze kuş otu ve tohumlu otlar oldukça popülerdir. İklime alıştırıldığında dayanklı olur, ve dış kuşhanelerde barındırılabilir.

  üreme
  Bir çift üremeye hazır görünürse, kuşhaneden alınıp, yavruların bakımını garanti etmek için, folluğu olan bir üreme kafesine yerleştirilmelidir. Yumurtalar 14 gün içinde olmalıdır, dolayısıyla bu aşamada yumurta kabuğu için gerekli kalsiyumun sağlanabilmesi amacıyla yeterli mürekkep balığı kemiği temin edilmelidir.

  Dişiler genellikle yalnız kuluçkaya yatar fakat erkek kuş, zaman zaman follukta ona katılabilir.

  Mutasyonlar
  Koyu gözlü sarı mutasyon katı ve koyu göz rengiyle kolayca fark edilir. BU çeşit 1940'larda Danimarkalı Resesif Benkliden köken alınmıştır. Böyle kuşlar halen lutino muhabbet kuşundan daha narindir, fakat benzer bir yöntemle cinsiyeti ayrılır.
 2. beyaz melek
  Yeni Üye

  çok güzel kuşlar benimde sevgi papağınım var
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Lutino Muhabbet Kuşu yani sarı muhabbet kuşlarının sarı olmalarının nedeni mutasyon geçirmiş olmalarıdır. bu kuş ilk olarak 1870 yılın da rastlanmıştır. bu muhabbet kuşunun kuluçka süresi yaklaşık olarak 14 gün sürmektedir. çok güzel ve çok zeki bir kuştur.
+ Yorum Gönder