+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Makaleler Forumunda mülakat örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. imam hatipli
  Üye

  mülakat örneği
  mülakat

  1-Matematik öğrenmenin gerekliliğine inanıyor musunuz?
  Evet; insan zekâsını geliştirme ve pratik hayatımızda çok kullandığımız için önemlidir. Bütün pozitif bilimlerin anası olduğu için kimyada, fizikte, biyolojide çok yönlü olarak kullanılmaktadır.
  2-İşinizle matematiğin ilişkisi var mı?
  Muhakeme yeterliliği için matematiğin ağırlığı gerekir. Çünkü hukuk alanında muhakeme matematikte ki problem çözücülüğü olduğu için büyük önem arz etmektedir. Bunun gibi icraların alacaklarında hesaplanmaktadır. Bizim avukatlık ücretimizin hesaplanmasında da yüzdelik dilimleri kullanırız.
  3-Günlük yaşantınızda matematiği nasıl kullanıyorsunuz?
  Bankaya yatırdığım paranın faiz getirisinde ay sonunu nasıl getireceğime, alış verişlerimde yani hayatımın devam ettirebilmek için gereklidir.
  4-Toplumda Matematik neden ön planda tutuluyor?
  Hayatın gereği ve ihtiyacı olduğu için ön plandadır. Sanayileşmemiş toplum olduğumuz için genelde pozitif bilimleri kullanıyoruz. Önceden avukatlığa sosyal bilimlerden öğrenci alınırken şuan da eşit ağırlık bölümünden öğrenci alınmaktadır çünkü bunun nedeni matematiğin hukuk alanında yani problem çözme aşaması yoğun olduğu içim matematik eğitimi almış sosyal insanları ön planda tutulmaya başlandı.
 2. Buğlem
  Devamlı Üye

  Mülakat genelde iki kişi arasında geçen ve genelde kayıt altına alınan önemli görüşmelerdir ve mülakatlar genellikle iş görüşmelerin de yapılır, işe alınacak kişinin iş ile ilgili bilgileri tespit edilmeye çalışılır.
+ Yorum Gönder


mülakat örneği,  mülakat örnekleri edebiyat,  edebi mülakat örnekleri,  mülakat örnekleri,  edebi mülakat örnegi,  mülakat örneği edebiyat