+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Makaleler Forumunda Web Tasarımı Ile Ilgili Makale Örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Web Tasarımı Ile Ilgili Makale Örneği
  web tasarımı ile ilgili makale Örneği kısaca 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Web Tasarımı Hakkında Makale


  Son yıllarda artık tasarımın tek başına yeterli olmayıp yazılımsal müdahalelerle daha işlevsel çalışmaların ortaya çıktığını görmekteyim. Yazılım ve tasarım bütünleşmesi çift kanatlı kuş gibi üzerine yoğunlaşılan projeyi çok farklı platformlara taşıyabiliyor. Tasarlanan web sitesi hedeflediğiniz noktanın daha ilerisine taşıyan olağanüstü bir itici güç haline gelebiliyor. Yalnız bu tür çalışmaların çabuk tüketilen bir tanıtım aracı olduğunu tekrardan hatırlamalıyız.

  Yeni nesil web tasarım anlayışında modern çizgilerin yanı sıra geriye dönük tasarım algısı da hala güncelliğini korumaktadır. Retro ve wintage esintileri bazı tasarımlarda kendine yer bulmaktadır. Html5 ve Css3ün de getirdiği yenilikler doğrultusunda artık tasarımcıların yanı sıra yazılımcılar açısından da esnek bir hareket alanı sağlanmış olmaktadır. Html5in flash’a rakip gösterilmesi de buna örnek olarak verilebilir, tarayıcının üzerine binen yükün azalması ve kullanıcıların yavaş açılan web sitelerinde fazla zaman harcamak istememesi de yazılımcıların projelerinde html5e yer verme sebeplerinden biridir. Daha yüksek performans ve hızı neticesinde tercih sebebi olmaktadır.

  Css3 ise görselliğin ön planda olduğu çalışmalarda fark edilir derecede ağırlığını hissettirirmektedir. Css2ye göre daha hızlı ve işlevsel olan Cas3 html5 entegrasyonunda yüksek başarı ve performans sağlamanın yanı sıra cpu belleğinde minimum yer tutar.

  Web tasarım anlayışı ihtiyaçlara göre ve sektörlere göre değişmekte olup kişilerin beğenilerine göre de şekil alabilmektedir. Yeni nesil web tasarımlarda göze hoş görünen canlı renkler sık turuncu, özellikle mavi ve yeşilin renk tonları birçok çalışmaya canlılık katmakta ve dikkat çekmektedir.

  Son yıllarda oval ve yuvarlak ögelerin kullanıldığı tasarımların kendini iyice hissettirmesi önümüzdeki yıllarda da bu tarz çalışmaları görebileceğimizin sinyalini vermektedir. Yıllar öncesine göre daha bilinçli olan tasarımcı ve yazılımcılardan çıkan kaliteli işleri farklı yüzlerde ve projelerde daha çok göreceğimiz ümit ediyorum.
+ Yorum Gönder