+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Makaleler Forumunda Dostluk İlişkisi İle İlgili Deneme Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Kadir
  Devamlı Üye

  Dostluk İlişkisi İle İlgili Deneme
  Dostluk İlişkisi

  Gerçek dostluğun ne olduğunu bilirim. Bu yüzden dostluğumu aşağıdaki gibi yaşarım:
  Dostumu kendime çekmekten çok, kendimi ona veririm. Dostuma iyilik etmeyi onun bana iyilik etmesinden daha çok isterim. Dostumun kendine yapacağı her iyilik, bana daha büyük bir iyilik olur.

  Onun canı bir yere gitmek istediyse ya da işi gereği gitmesi gerekiyorsa dostumla ayrılık yanımda olmasından daha tatlı gelir. Hem haberleşme olanakları öyle geniş ki, insan gerçekten ayrı düşmüş sayılmaz.

  Ben eskiden, dostum bu dünyada, benimleyken ondan ayrılmanın ikimiz içinde çok faydalı olduğunu görmüştüm. Çünkü birbirimizden uzaklaşmakla hayatımızın olanaklarını geliştirmiş oluyorduk. Başka başka yerlerde, o benim için yaşıyor, hayatın tadına varıyordu, ben de onun için. Sanki bir aradaymışız gibi hayattan zevk almaya bakıyorduk. Öyle ki bir aradayken birimizden biri işsiz kalıyordu. O kadar kaynaşmıştık ki! Ayrı ayrı yerlerde olmakla aramızdaki yürek birliği azalacağı yerde, bir kat daha artıyordu. 2. HAZEL
  Üye

  Her insanın tesadüf veya her hangi bir şans la karşılaştığı ve çok iyi anlaştığı iyi ve kötü gününde yanında olan kimi zaman seni senden bile çok seven insanlardır dostlarımız. Bu sebep ten dolayı kayıp etmemeliyiz dostlarımızı.
+ Yorum Gönder


dostluk ile ilgili deneme yazıları,  dostluk ile ilgili deneme,  dostluk ile ilgili deneme örnekleri,  dostlukla ilgili deneme,  hayat ve dostluk ile ilgili deneme,  hayat ve dostluk deneme