+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Marmara Bölgesi Forumunda Balıkesir Bandırma Turizm Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Balıkesir Bandırma Turizm
  Bandırma Turizm

  Bandırma merkezinde liman ve fabrika atıklarının yarattığı kirlilik nedeniyle denize girilemez. Ama şehir merkezinden yaklaşık 20 dakika uzaklıktaki Tatlısu bölgesi Bandırma'nın ve bölgedeki denize kıyısı bulunmayan Eskişehir, Bilecik ,Bursa gibi yerleşimlerin gözde sayfiye mekanlarıdır. Plajlar ve diğer turistik çekim noktaları Tatlısu'dadır.

  Kyzikos antik kenti ve Daskyleion ören yeri buluntularının sergilenmesi amacıyla Bandırma Müze Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından kurulan ve Kültür Bakanlığı'na devredilerek yeniden inşa edilen Bandırma Arkeoloji Müzesinde iki teşhir salonu, bir laboratuar, kütüphane ve konferans salonu bulunmaktadır. Müzede, Daskyleion'a özgü Anadolu Pers sanatının özelliklerini taşıyan antemionlu ve frig yazıtlı mezar stelleri, kazılarda çıkarılan Pers etkili pişmiş toprak kaplar ile Kyzikos antik kendinden ve civardan elde edilen mezar stelleri sergilenmektedir.

  -Kuşcenneti Milli Parkı:

  İlçe: Bandırma Alanı: 64.0 Kaynak Değerleri: Ornitoloji Rakım: 15 m. Ulaşım: Bandırma’ya 19,000 km (Asfalt),Balıkesir’e 85,000 km (Asfalt). Milli Park Müzesi0266) 735 54 22 Balıkesir ilinin, Bandırma ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. Marmara Denizi’nin güneyinde, Uludağ ve Biga Yarımadası arasında uzanan bir çöküntünün tabanını Kuş ve Uluabat (Apolyont) gölleri ve bu göllerin çevresinde yer alan geniþ ovalar , kenarlarýný ise yüksek dað ve yaylalar oluþturmaktadýr. Doðu - batý doðrultusunda uzanan Kuþ Gölü’nün n uzunluðu 20 km, geniþliði 14 km ‘dir. 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Balıkesir bandırma ilçesinin merkezinde sanayi atıkları nedeni ile denize girilememektedir. Balıkesir bandırmada turistik ve sayfiye yerleri tatlı sulardır. Bandırmada antik kentler bulunmaktadır. Ayrıca milli park olarak kuş cennetti bulunmaktadır.
+ Yorum Gönder