+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Marmara Bölgesi Forumunda istanbul deniz altındaki hotel Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  istanbul deniz altındaki hotel
  İstanbul deniz altındaki hotel

  istanbul deniz altındaki otel.jpg

  Deniz altında 7 katlı otel, dünyada ilk kez İstanbul'da yapılacak

  2010 Avrupa Kültür Başkenti seçilen İstanbul, yeni turizm projeleriyle dünya turizminin de başkenti olmaya aday. Yeni Şafak gazetesinde yeralan habere göre, Tanrıverdi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Recep Tanrıverdi otelin 7 yıldızlı olacağını söyleyerek, "Anıtlar kurulu başta olmak üzere bütün ilgili yerlerden izin aldık ve Beşiktaş'taki Deniz Müzesi ile Dolmabahçe Sarayı arasındaki eski tütün binasını yıktık. Dünyadada ilk defa denizin altına 7 kat ineceğiz" dedi.

  Tütün deposunun yerine

  Otel yapılacak yerde, 1930'lu yılların başında Avustralyalı bir firma tarafından kurulan Astro Türk Tütün Fabrikası binası vardı. Tekfen Holding'ten Tanrıverdi Holding'e intikal eden bina, 24.04.2005 gün ve 2005/1464 sayılı Beşiktaş Belediye Başkanlığı onayı ve İstanbul III numaralı KTVK Kurulu'nun 13.12.2006 gün ve 2152 sayılı kararına dayanılarak geçtiğimiz günlerde yıkıldı. Her şeyin kanuna uygun olmasına özel önem verdiklerini belirten Recep Tanrıverdi, 3 yıllık bir süreçte bu izinleri alabildiklerini söyledi. Yatırımlarında ağırlık merkezinin tekstil olmaya devam edeceğini belirten Recep Tanrıverdi, enerji piyasasında büyümek istediklerini söyledi.

  6 katlı modeli Fiji Adası'nda yapıldı

  Deniz altında 6 katlı otelin yapımına ilk kez Fiji Adası'nda başlanmıştı. Amerikan şirketi Bruce Jones tarafından Fiji Adası açıklarına 160 milyon dolarlık bütçeyle yaptırılan Poseidon'un açılışı için geri sayım başladı. Dünyanın deniz altında 6 katlı ilk sualtı oteli bu yıl hizmete açılacak. Mercan kayalığı manzaralı Poseidon denizin 20 metre altında inşa ediliyor ve otelin odaları denizaltına benzeyecek şekilde yapılıyor.
 2. Acil

  istanbul deniz altındaki hotel isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


fiji adası,  deniz altında otel,  deniz altındaki otel