+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Marmara Bölgesi Forumunda Bayanlara özel ücretsiz yüzme ve spor salonları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Bayanlara özel ücretsiz yüzme ve spor salonları
  Bayanlara özel ücretsiz yüzme ve spor salonları

  Kadınlar için özel ve ucuz spor salonları da var

  Gün boyu yaptığınız ev işlerini, işyerindeki koşuşturmaları spordan saymayın. Şimdi sadece hanımların gidebildiği özel ve ucuz spor salonları da var.

  Sağlıklı ve zinde bir vücuda sahip olmanın en iyi yolu düzenli spor yapmaktan geçiyor. Gün boyu yaptığınız ev işlerini, mesai süresi içinde işyerindeki koşuşturmalarınızı ve sabah akşam aheste yürüyüşlerinizi spordan saymayın. Vücuda gerçekten hareket verecek ve tüm kaslarınızı çalıştıracak bir sporu belli hareketlerle ve düzenli bir şekilde yapmanız gerekiyor. Sporu sadece fazla kilosu olanların zayıflamasına yarayan bir uğraş diye görmek de yaygın; ama yanlış bir kabullenme. Normal bir kiloya sahip olan kişilerin de vücutlarının direncini artırmak için düzenli spor yapmaları gerekiyor.

  primary-medium.jpg
  Vakit ve nakit ayıramıyoruz

  Çocuklarının bakımından dolayı bir spor salonuna gitmeye imkan bulamayan ev hanımları ve özellikle çalışan hanımlar son yıllarda evlerine özel spor aletleri aldılar; ama bunlar spor yapmak için çok da yeterli değil. Ev işleri ve çocukların bakımıyla uğraşırken düzenli ve belli bir disiplin içinde bu aletlerle spor yapmaya vakit ayrılamadığı için pek etkili olmuyor. Spor salonuna gitmemenin bir sebebi de tabii ki ekonomik sıkıntılar. Normal gelirli bir aile için bu tür harcamalar bütçenin en son sırasında geliyor. Beşiktaş’ta bulunan özel bir zayıflama merkezinde haftada üç gün gidilen aletli jimnastik salonunun bir aylık fiyatı 75 milyon lira. Ancak, İstanbul’da özel salonların haricinde düşük ücretlerle halka açık hizmet veren belediye salonları da mevcut. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait 8 spor kompleksinde sadece kadınların katıldığı birçok spor salonu ve kursu bulunuyor. Yüzme, step, aerobik, aletli jimnastik (kondisyon fitness) gibi, günün belli saatlerinde hem ev hanımlarına hem çalışan hanımlara yönelik düzenlenen bu kurslarda ders veren hocalar da bayan. Özellikle tesettürüne dikkat eden hanımlar, diğer spor dalları yerine sadece kadınların yararlandığı bu salonları tercih ediyorlar.

  Yüzme dersinden, jimnastiğe kurslar var

  Salonlarda spor yapma saatleri seanslar halinde belli sayıda gruplara göre ayarlanıyor. Hanımlardan gelen isteklere göre yeni saatler ve gruplar oluşturulabiliyor. Okmeydanı Cemal Kamacı Spor Kompleksi’nde haftada bir gün 1,5 saatlik yüzme kursu ve serbest yüzme imkanı ayda 30 milyon liraya veriliyor. Yazın halka açık plajlarda rahatça denize giremeyen hanımlar bu havuzlarda yüzme imkanı buluyorlar. Komplekste, aynı anda 120 hanım yüzme dersi alabiliyor. Stepaerobicaletli jimnastik salonlarında ise bir aylık fiyatlar, haftada üç gün birer saatlik 25 milyon lira, haftada altı gün 40 milyon lira, hafta sonları ise 20 milyon lira olarak belirlenmiş.

  Nasıl kayıt yaptırılıyor?

  Spor salonlarına kayıtlar aylık yapılıyor. Salona gidip iki adet vesikalık fotoğrafla birlikte bir kayıt formu doldurarak kendinize uygun gün ve saatleri bildiriyorsunuz. Eğer uygun bir grup varsa hemen kabul ediliyorsunuz. Yoksa, aynı taleple gelen başka hanımlarla birlikte yeni bir grup oluşturuluyor.  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait spor komplekslerinin telefonları:

  Spor AŞ: 234 42 00

  Akatlar: 283 66 00

  Alibeyköy Tevfik Aydeniz: 627 83 61

  Balat Akşemseddin Parkı: 621 45 06

  Bayrampaşa: 576 21 49

  Çırpıcı: 558 47 02

  Dudullu: 365 36 21

  Esenler Hakkı Başar: 647 52 68

  Florya: 574 55 70

  Gaziosmanpaşa Hamza Yerlikaya: 594 66 40 Okmeydanı Cemal Kamacı: 238 42 44

  Tarabya Metin Oktay: 262 94 59

  Ümraniye Haldun Alagaş: 523 13 17

  Yeşilpınar Taşocakları: 251 41 78

  Zeytinburnu: 582 98 32

  Tuzla Sahil: 446 32 87 2. Acil

  Bayanlara özel ücretsiz yüzme ve spor salonları isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


bayanlara ücretsiz spor,  istanbulbüyükşehir belediyesi bayanlara özel yüzme kursları,  vandaki bayan spor salonları,  vanda bayanlara özel spor salonu fiyatları,  van bayan spor merkezleri