+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Masal Kahramanları Forumunda Dragon Ball Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Dragon Ball Kimdir

  Dragon Ball Hakkında Bilgi


  Dragon Ball Hakkında Bilgi.jpg

  Dragonball yazarı Akira Toriyama olan Japonya'nın önde gelen anime-çizgi film serilerinden biridir. Bu animenin baş kahramanı Son-Goku adında küçük bir çocuktur.Çizgi filmde 7 topu bulan ve yerlerine yerleştiren kişi gökten gelen korkunç ejderhadan bir dilek dileyebilirmiş.
  Toplam 153 yarım saatlik bölümlerden oluşan Dragon Ball, Japonya'da 26 Şubat, 1986 - 12 Nisan, 1989 tarihleri arasında yayınlanmıştır.

  Hikayesi
  12 yaşındaki kahramanımız Goku, dedesini kaybetmiş ve ondan yadigar kalan 4 yıldızlı topu ile tek başına yaşamaktadır. Dileğini gerçekleştirmek isteyen bir çok kişi bu 7 ejder topunun peşindedir. Bulma adlı kız da bu topları aramaya kalkışır ve yolculuğuna devam ederken Son-Goku ile tanışır.
  Kendisine dünyanın en yakışıklı erkek arkadaşını dilemek amacında olan Bulma, toplardan birine sahip olan Goku'yu kendisi ile topların geri kalanını bulmak için yola çıkmaya ikna eder. Ve böylelikle macera başlar. 2. Çisem
  Bayan Üye

  Bu masalda yedi tane topun bir araya gelmesi ile dileklerini kabul olacağı inancı yatmaktadır. Buna inananlar toları toplamaya karar verirler. Dragon ve bulma birlikte bu yolculukta yaşadıkları maceralar anlatılmaktadır.
+ Yorum Gönder