+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Masal Kahramanları Forumunda Hyuuga Neji Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Hyuuga Neji Kimdir

  Hyuuga Neji İle İlgili Bilgi


  hyuuga-neji-le-lgili-bilgi.jpg

  Hyuuga Neji Hyuuga klanının yan ailesindendir. Babası öldükten sonra yan ailenin başına geçmiştir. Yan ailenin görevi ana ailedekileri korumaktır. Bu yüzden de yan aile üyeleri küçüklükte aldıkları mühürle kurallara karşı gelme olasılığına, ana aileden biri mühürü aktif hale geçirip, o kişiyi uyarabilir ya da öldürebilir. Bu mühürden Neji'de de vardır. Babası Hyuuga Hiazshi ile amcası Hyuuga Hiashi ikiz kardeştir. Amcası daha büyük olduğu için babası yan ailenin başına, amcası da ana ailenin başına geçer. Neji küçüklüğünden beri kuzeni Hinata'dan daha güçlüdür. Babası Neji'nin hiçbir zaman ana ailenin başına geçemeyeceğini bildiği için içindeki nefreti Hiashi anlar ve hemen mührü harekete geçirip onu uyarır. Hiashi, bir Bulut Köyü ninjasının Hinata'yı kaçırırken öldürür. Bu yüzden Kumokagure karşılık olarak Hiashi'nin canını ister. Hiazshi abisi yerine gitmek ister ve bu şekilde de kendi canını feda eder. Babasının ölüm haberini alan Neji, babasını ana aile tarafından öldürüldüğünü zanneder. Bu yüzden de ana aileye hep nefret duyar. Hiashi, Neji'nin neden nefret duyduğunu öğrendiği zaman, Neji'den özür diler ve ona babasının ona yazdığı bir mektup verir. Bu mektupta babasının neden öldürüldüğü yazılıdır. Bu sayede Neji'nin nefreti yok olur.
  Ten Ten ve Rock Lee, Neji'nin takım arkadaşıdır. Maito Gai'de takım lideri ve hocalarıdır. Yan aileden olmasına karşın çok güçlü ve aile tekniklerini kullanmakta kendini çok geliştirmiştir. Ayrıca akademiden 1. olarak mezun olmuştur. Naruto ile dövüşene kadar kendini herkezden güçlü gören kibirli biridir. Ancak Naruto ile dövüşürken Narutonun vazgeçmeyip kotu dayak yemesine ramen vazgeçmeyip yenilmesinden sonra kibirliliği ortadan kakmıştır. Önemli olanın güç değil vazgeçmemek olduğunu anlamıştır ve animenin 150-200. bolumleri arasında düşmanlarıyla dovüşürken herzaman Naruto'nun vazgeçmeyişini hatırlayıp vazgeçmeden yenmenin bir yolunu bulmuştur. Kibirliliğinin yanında çok akıllı ve mantıklı hareket eden bir liderdir
 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  Hyuuga Neji Naruta adlı manga ve anime filminde kurgusal bir karakterdir.Manganın 36. ve 617. bölümünde yer almış Ayrıca Naruto'nunda 21. bölümünde oynamıştır.
+ Yorum Gönder


hyuuga neji,  neji kimdir