+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Masal Kahramanları Forumunda Sailor Moon Kimdi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Sailor Moon Kimdi

  Sailor Moon /Ay savaşçısı

  sailor-moon-ay-sava-s-1.gif Sailor Moon Ay savaşçısı2.jpgSailor Moon Ay savaşçısı3.jpgSailor Moon Ay savaşçısı4.jpg

  Genelinde konu Usagi Tsukino ve onun hayatında gelişen olaylardır. Bir gün Luna adında bir kedi ona polislerin savaşamadığı düşmanlarla savaşması gerektiğini söyler ve onu savaşçıya dönüştürecek ay broşunu verir. Bundan sonra ise iyinin kötülerle savaşı başlar.Usagi Ay Savaşçısına dönüşür ve diğer gezegen savaşçılarını aramaya başlar. İlerleyen bölümlerde gezegen savaşçıları ona yardım etmek için ortaya çıkacaktır.

  Karakterler  Usagi Tsukino - Ay Savaşçısı: Usagi, sulu gözlü, duygulu ve de tembel bir öğrencidir. Grubun lideri olup saldırılarında Ay'ın sihirli gücünü kullanmaktadır.Kimlikleri: Usagi, Sailor Moon, Usako, Super Sailor Moon, Eternal Sailor Moon, Prenses Neo-Queen Serenity, Prenses Serenity


  Ami Mizuno - Merkür Savaşçısı: Anime 8. Bölümde ortaya çıkar. Elementi su olup görevi Usagi'ye yardım etmek ve prensesi bulmak/korumaktır. Çok zeki ve başarılı bir öğrencidir.İyi bir yüzücüdür.En korktuğu şey ise aşk mektuplarıdır.


  Rei Hino - Mars Savaşçısı: Psikolojik güçlere sahip bir karakter, Hikawa Jinja tapınağında yaşamaktadır.sert bir mizacı vardır.Bölümlerde sık sık Usagi'yle tartışır.Mamoru'yla bir dönem çıkmıştır.


  Makoto Kino - Jüpiter Savaşçısı: Oldukça güçlü bir o kadarda duygusal bir kızdır. Pasta yapmak en büyük zevkidir. Lezzetli de yapar.Adının anlamı "ağaçların bilgesi" dir.


  Minako Aino - Venüs Savaşçısı: Minako, aşk ve güzellik için savaşır. Tam da tarif edildiği gibidir. Çok eğlenceli, mutlu olmayı seven biri. İdeali yıldız olmak.
  Aşağıdaki karakterler Sailor Moon S ile ortaya çıkarlar.


  Hotaru Tomoe - Satürn Savaşçısı: Kendi halinde, içine kapanık sessiz bir kız. En sevdiği arkadaşı Chibi-Usa ile vakit geçirmeyi sevmektedir.  Michiru Kaioh - Neptün Savaşçısı: Harika keman çalan ve resim yapabilen, sanatın tüm dallarında aktif bir karakter. Haruka'nın sevgilisidir.Güzelliği ile herkesi kendine hayran bırakır.


  Haruka Tenou - Uranüs Savaşçısı: İnsanları etkilemeyi iyi bilmektedir, erkeğe benzer ve özellikle yarış sporlarında çok iyidir.Michiru'nun sevgilisidir,.Okuldaki tüm kızlar ve erkekler ona hayrandır.


  Setsuna Meiou - Plüto Savaşçısı: En olgun savaşçıdır. Savaşçı kıyafeti siyah renklidir ve Outer Senshilerin lideri konumundadır.Ölüm kralıdır.Günlük hayattaki ideali ise moda tasarımcısı olmaktır.

  Önemli sayılabilecek diğer karakterler şu şekilde:


  Mamoru Chiba - Gizemli/Maskeli Şovalye: Usagi ve arkadaşları kötüyle savaşında zor durumda kaldığında gül fırlatma sahnesi ile beliren karakter.Diğer Adları: Prens Endymion, Kral Endymion, Moonlight Prince, Ay Işığı Şovalyesi, Dünyanın Koruyucusu, Tuxedo Kamen, Tuxedo Mask, Smokinli Şovalye, Gizemli Şovalye, Gizemli Prens


  Chibi-Usa - Yeni Ay Savaşçısı: Chibi tarzında çizilmiş bir karakter, Usagi ve Mamoru'nun gelecekten gelen kızlarıdır.Usagi'yle hiç anlaşamamasına rağmen ideali onun gibi olmaktır.Savaşçıların en küçüğüdür.

  Uyarlamalar


  Anime
  Sailor Moon Classic (Bölüm 1-46)
  Sailor Moon Return/Romance (Bölüm 47-89)
  Sailor Moon S (Bölüm 90-127)
  Sailor Moon Super S (Bölüm 128-166)
  Sailor Stars (Bölüm 167-200)
  Manga

  Her biri 192 sayfa on sekiz ciltten oluşmaktadır ve 52 bölümdür. Manganın çizimi Temmuz 1992'de başlamış ve beş yıl sonra 1997 yılında 52. bölümün çıkmasıyla tamamlanmıştır.  Gerçek Uyarlama
  Pretty Guardian Sailor Moon adını taşımakta olan Japon dizisidir. Bu dizi Eylül 2003'de ilk gösterimini yapmıştır. Otuzar dakikalık kırk dokuz bölümden oluşmaktadır.

  Seramyu

  Sailor Moon ile ilgili düzenlenen müzikallerdir. Başta Japonya olmak üzere birçok ülkede gösterime girmiş ve büyük ilgi ve beğeniyle karşılanmıştır.  Filmleri ve Özel Şovları

  Sailor Moon'un üö filmi bulunmaktadır. Bunlar Sailor Moon R Movie, Sailor Moon S Movie ve Sailor Moon SuperS Movie: Miracle in the Black Dream Hole adlarını taşımaktadır. Ayrıca bazı özel şovlar hazırlanmıştır. Önemli olanları: Make-Up! Sailor Senshi, kısaca savaşçıları tanıtmaktadır. Ami's First Love, Ami karakterinin ilk aşkını anlatmaktadır. 2. Çisem
  Bayan Üye

  Sailor moon, hayatına normal şekilde devam eden bir kız iken bir gün bir kedinin polislerin yapamadığı görevleri kendisinin yapmasını ister ve ona kimsede olmayan bir güç verir diğer gezegenlerde kötülerle savaşan kişileri de bulması ile gücü artar ve kötülerle savaşmaya başlarlar.
+ Yorum Gönder