+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Masal Kahramanları Forumunda Raistlin Majere Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Raistlin Majere Kimdir
  Raistlin Majere

  raistlin-majere-kimdir.jpg
  Raistlin Majere,Margaret Weis ve Tracy Hickman tarafından yaratılan Ejderha Mızrağı Destanı'ndaki ana karakterlerden birisidir. Raistlin,Margaret Weis,Tracy Hickman ve arkadaşları bir frp oyunu oynamak üzere toplandıklarında Terry Phillips'e verilen karakterdir.Phillips'in Raistlin'i canlandırmadaki yeteneği herkesi şaşkına çevirir.Öyle ki Raistlin'i Ejderha Mızrağı dünyasına kazandıran ona hayat veren bir nevi Phillips olmuştur.Margaret Weis ise Raistlin'in en sevdiği karakter olduğunu söylemiştir.Tracy Hickman Ruhdöveni adlı kitabın önsözünde Margaret'in Raistlin'in sadece kendine ait olduğunu açıkça belirttiğini yazar.Raistlin'in karanlık ruhunu rahatlatabilen tek kişi Margaret'tir.Ejderha Mızrağı dünyasının büyücüsü belki de ikilinin yarattığı en gizemli ve derin karakterdir.Margaret Weis ise Raistlin hakkındaki ilk kitabı Ruhdöveni daha sonra ise Don Perrin ile yazdığı Silah kardeşliği adlı kitabıyla büyücünün hikayesini ve ötesini en güzel şekilde anlatır.
  Hikayeye kızıl cübbeli bir büyücü olarak dahil olmuştur.
  Solace doğumlu Raistlin'in annesi Rosamund, babası Gilon Majere'dir. Caramon isimli bir ikiz kardeşi ve annesinin önceki ilişkisinden, Kitiara isimli üvey bir kızkardeşi vardır. Raistlin ve ikiz kardeşi Caramon, fiziksel olarak birbirlerinin zıttıdır. Raistlin doğumundan itibaren zayıf ve sağlıksız bir insan olmuştur. Ancak büyüye karşı yeteneği vardır ve kendini büyücü olarak geliştirmiştir.
  Hayatı •Doğumu
  Rosamund ve Gilon'un çocuğu olan Raistlin, doğduğunda sağlıksız bir bebekti, ikiz kardeşi Caramon'un yaşaması ve onun ölmesi beklenirken, Rosamund'un önceki ilişkisinden olan Kitiara ona yardım etmiş ve yaşamasını sağlamıştı.•Çocukluğu ve Gençliği
  Sağlıksız bedeni çocukluk ve gençliği süresince Raistlin'in, diğer çocuklarla oynaması ve yaşıtlarıyla anlaşmasını engellemiştir. Yaşıtları onu itip kakarken, ikiz kardeşi Caramon Raistlin'i koruması altına almış ve Raistlin buna ihtiyaç duyuyor olduğu için kardeşinden nefret etmiş, iyi niyeti, saflığı ve zeka seviyesi nedeniyle onu kendisinden aşağı görmüştür.

  Ablası Kitiara ve güçlü ikizi Caramon kendilerini kılıç oyunlarında geliştirirken yaşıtlarıyla da ilgisini kesen Raistlin kendisini büyücülük konusunda geliştirmiştir. •Okul Hayatı
  Par-Salian ın bir arkadaşı Raistlinin yaşadığı köyden geçerken Kitiara Uth Matar ile karşılaşır Raistlin'in üvey ablasının ısrarı üzerine bu beyaz cübbeli büyücü, Antimodes, Raistlin de yetenek olduğunu görerek okula yazdırır ve okul masraflarını karşılar. Okul hayatında arkadaşları tarafından pek sevilmeyen Raistlin "sinsi" olarak tanınmıştır. Daha acemiyken yaptığı ve annesinin intikamını aldığı büyü sayesinde Kulenin dikkatini üzerine çekmiştir.
  Par-Salian tarafından mektup gönderilerek, sınava girilmesi tavsiye edilmiştir.

  Paralı Askerlik Dönemi •Sınav Nedir?
  Sınav, Krynn dünyasında büyücülerin kendilerini ispatlayıp büyücü sıfatı alması için gerekli testtir. Yüksek Büyücülük Kulesi'nde yapılır. Her büyücü için farklı bir deneyimdir, çünkü kişiye özgüdür. Gerçek dünyada değil özel yaratılmış bir dünyada yaşanır. Ancak sonuçları "oldukça" gerçektir. Katılanların çoğunun sağ çıkamadığı bu testte, büyücü kendi doğasını ve gücünü öğrenir, doğasına uygun büyü tanrısına (Solinari, Lunitari, Nuitari) biat eder ve buna göre beyaz, kızıl ya da siyah cübbelerden birini hak eder. •Raistlin'in Sınavı
  Sınav sonunda Raistlin, Fistandantilus'la yaptığı anlaşmanın bedeli olarak "altın bir deri" ve zayıf bedenini parçalayıp adeta harap eden kalıcı öksürük nöbetlerine sahip olur ve sağlığını iyice yitirir. Beyaz Cübbelilerin başı Par-Salian tarafından sınavdan sonra, Raistlin'in gözlerini ölümlülüğünü hatırlatması için kum saati şeklinde gözbebekleri olan altın renkli gözlere dönüştürüldü. Raistlin, bu andan itibaren her şeyi çürümüş haliyle, ömürleri çok uzun olan elfler dahi gözüne yaşlanmış halleriyle görünmeye başladı. Sınavdan canlı çıkmayı başardığı için kadim çağların büyücülerinden Magiusun asası ona verildi ve Kızıl renkli cübbeyi giymeyi seçmiş oldu.

  Bu Raistlin'in söylediği "Kardeşimi bir kez öldürdüm bir kez daha yapabilirim." (ing. "I killed my brother once, I can do it again.") sözünden de anlaşılabilir. •Mızrak Savaşı Dönemi
  Mızrak savaşı sırasında İstar'ın kan denizinden aldığı ejderha küresiyle kaçan Raistlin yol arkadaşlarını ve kardeşini fırtına ortasında ölüme terketmiş ve Palanthasa gitmiştir. Burada Astinus ona yardımcı olmuş kütüphaneye almıştır. Fistandantilus'un kitaplarını okuyan Raistlin kara cüppeyi giyip kötülüğün tarafına geçmiş, seri sonundaysa Tanis -yarı- elf'in Ariakas'ı devirmesine yardımcı olmuştur. Yeşil ejderhası Cyan Kanfelaketi'ne binen Raistlin kardeşini bırakıp karanlık yolunda daha büyük hedeflere yürümeye başlamıştır.

  Ejderha Mızrağı Üçlemesinde Rolü
  Efsaneler Üçlemesinde Rolü

  Bu üçlemede Raistlin kardeşi gibi efsaneler üçlemesinin ana karakteridir.Geçmişe giderek Fistandantilus'un yerine geçer amacı cehennem kapısını açıp karanlık kraliçe Takhisis'i alt ederek bir Tanrı olmaktır.

  İkinci Nesil ve Yaz Alevi Ejderhalarında Rolü

  İkinci Nesil adlı kitapta Raistlin'in bir kızı olduğuna dair efsane anlatılır.
  Diğer bir hikaye ise Raistlin'in yeğeni Palin ve onun sınavı hakkındadır.Palin,Cehennemde olması gereken amcası ile karşılaşır.
  Yaz Alevi Ejderhalarında ise Raistlin gene Palin ile iletişimdedir üstelik dünyanın kötüye giden kaderine etki etmek için tekrar krynn'a döner.
 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  Raistlin Majere Ejderha Mızrağı Destanı'ndaki ana karakterlerden birisidir. Bir çok insanın en sevdiği karakterlerden biri olmuştur.
+ Yorum Gönder


ejderha mızrağı karakterleri