+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Masal Kahramanları Forumunda Tien Shin Han Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Tien Shin Han Kimdir
  Tien shin han(Tensinhan) kimdir ?
  Dragon ball serilerinde bulunan fantastik bir dövüşçüdür.Z savaşçılarından biri olan Tien, insan oğlu ırkının bilinen en güçlü dövüşçüsüdür.Görünüş itibari ile budist rahiplere benzeyen Tien'in kökeni belli olmamakla beraber , en yakın arkadaşı Chazotu'dur.En güçlü saldırı tekniği Ruh Topu (Shin kikoho / Three beam) dur.Ayrıca diğer insanlarda olmayan bir özelliğide 3 gözlü olmasıdır bu sayede çok hızlı hareket eden kişi veya nesneleri rahatlıkla görebilir.

  then.jpg
  Hayatı ;
  Tien'i ilk kez dünya dövüş turnuvalarında görmüştük.Finalde Son Goku ile karşılaştı.Ayrıca ustası olan Tao pai pai'ı öldürdüğü için Goku'ya bir hayli kızgındı.Daha sonra goku ile aralarında kıyasıya bir dövüş oldu.En sonunda Goku 'yu yenemeyeceğini anlayan Tien,bu işi kökünden halletmek için En güçlü tekniği olan ruh topu'nu attı.Bu saldırı o kadar güçlüydüki dövüş arenasının ortasında dibi görünmeyen bir çukur açtı.(Bu arada bir savaşçıyı ilk kez uçarken görüyorduk)


  Fakat Goku zıplayarak saldırıdan kurtulmayı başardı ve tien'e çarptı.İkisi birden hızla düşmeye başladı.Goku,Tien'den daha önce arena dışına düştüğü için 2. oldu ve Tien 1. oldu.Turnuva sonunda Tien Goku'unun gücüne saygı duydu.Daha sonra o ve arkadaşları ile dost oldu.İlerleyen zamanlarda Piccolo Daiamo adlı iblisin karşısına çıkıp şeytan mühürleyen dalga tekniği ile onu kapatmayı denedi.Fakat bunu başaramayarak Daiamo'ya yenildi.Sonra Goku çıka geldi ve Daiamoyu yenerek öldürdü.Daha sonra Goku'nun kami-sama tapınağında eğitim aldığını duyunca o ve arkadaşları, usta roshi'nin yanından ayrıldı.Ve dünya'yı dolaşarak kendilerini eğittiler.


  Z serisinde Tien ;
  Saiyanların dünya'ya geleceğini öğrenen Tien arkadaşları gibi kami-sama tapınağına gidip kendini geliştirmeye başladı.Be burada yeni bir teknik olan bölünme tekniğini öğrendi.Bu sayede kendini eşleyerek , kendi gibi bir çok kopyasını yapabiliyordu.


  Saiyanları yenmesi için çok daha güçlü olması gerektiğini oda biliyordu.Ve zaman gelip çatmıştı.Saiyanlar dünya'ya geldiğinde o ve diğer z savaşçıları toplanarak saiyanların karşısına çıktı.İlk olarak saibaiman adlı küçük uzaylı yaratıklar dövüştü ve onları yendi.Sıra ise iri cüsseli,insan azmanı olarak tabir edebileceğimiz nappa adlı saiyanda idi.Nappa Tien'e oranla kat kat daha güçlü idi.İlk saldırısını Tien'e yaptı.Tien'in koluna attığı yumruk ile Tien'in kolunu kopardı.Ardından acılar içinde yere yığıldı.Nappa'nın Tien'i öldürmesinden korkan chazotu Nappa'nın sırtına yapışıp onu engellemek için uğraştı.Ve sonunda kendini ve Nappa'yı havaya uçurdu.Fakat Nappa'ya birşey olmadı.En yakın arkadaşının gözleri önünde ölmesi üzerine Nappa'ya çok kızan Tien sağlam olan diğer eliyle Ruh topu saldırısını yaptı.


  Daha sonra enerjisi tamamen tükendiği için öldü.Bu saldırıda Nappa epeyce zarar aldıysada ölmedi.Ve ölüler dünyasındaki Kuzey kai'inin (king kai) yanında eğitimlerine devam etti.İlerleyen zamanlarda ejder topları sayesinde tekrar dirildi.Ama vermesi gereken daha zor bir uğraş ise,Cell ile baş etmesi idi.Cell'i androitlere ulaşmaması için durdurması gerekti.Çünkü androitlere ulaşarak olursa onları sindirerek yenilmez olucaktı.Bu yüzden Cell'in karşısına çıkıp aşılması nerde ise imkansız olan o meşur savunmasını yaptı.Cell in oradan ayrılmaması için peş peşe ruh topu'nu Cell'in üzerine attı.  Ve Cell'i dünya'nın dünyanın derinliklerine gömdü.
 2. Çisem
  Bayan Üye

  Nereden geldiği ve hangi ırka bağlı olduğu bilinmeyen bir dövüşçünün hikayesidir. Dövüş konusunda tüm insanlardan daha güçlü olarak gösterilen ve üç gözü olması nedeniyle her şeyi herkesten daha güzel fark eden bir özelliğe sahiptir.
+ Yorum Gönder