+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Masal Kahramanları Forumunda Ben ten hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Ben ten hakkında bilgi
  Benten hakkında bilgi


  Ben 10 (Türkçe okunuş; Ben Ten), Duncan Rouleau, Joe Casey, Joe Kelly, ve Steven T. Seagle'ın oluşturduğu "Man Of Action" grubu, Dwayne McDuffie ve Glen Murakami editörlüğünde ve Cartoon Network Studios'un stüdyolarında hayat bulan ve Cartoon Network TV.
  Ben 10 hakkında ansiklopedik bilgi
  benten.jpg

  Ben 10 (BenTen)


  Ben 10 (Türkçe okunuş; Ben Ten), Duncan Rouleau, Joe Casey, Joe Kelly, ve Steven T. Seagle'ın oluşturduğu "Man Of Action" grubu, Dwayne McDuffie ve Glen Murakami editörlüğünde ve Cartoon Network Studios'un stüdyolarında hayat bulan ve Cartoon Network TV. kanalında yayınlanan çizgi dizi/filmdir. İlk bölümü 2005 yılının 26 Aralık Cuma günü yayınlanmıştır.

  Benjamin yani Ben 10, kuzeni Gwen ve büyük babası Maxwell ile birlikte yaz tatilini geçirmek için ormannda kamp yapma kararı alırlar ve ormana giderek kamp yapmaya başlarlar. Ben 10 ormanda gezintiye çıkar ve gezinti sırasında yerde gizemli bir nesnenin olduğunu görür. Yanına gider ve eline alır. Saat formunda bir şekli olan nesneyi bileğine takar ve herşey burada başlar. Saat, sahip olduğu yetenekler sayesinde Ben 10'e benzersiz güçler verir. Böylece Ben 10, bir süper güç bir süper kahraman olmuş ve kendisini kötülüklerle savaşmaya adamıştır.


  Ben 10 Saati; Omnitrix  Ben 10 (BenTen) Kol Saati; Omnitrix

  Saat birbirinden ilginç özelliklere sahiptir. Ana işlevi DNA formlarını harmanlayarak ortaya çeşitli yabancı türlerin ortaya çıkmasını sağlar ve ortaya çıkan canlıların kontrolünü saati takan kişiye verir. Saat içinde çeşitli yabancı türler bulunmaktadır. Bu türleri saat ekranında görerek istenilen türün ortaya çıkması sağlanır.

  Ben 10 saati içersinde yer alan yaratıklar şunlardır :  Birinci Sezon

  Diamondhead, Fourarms, Ghostfreak, Grey Matter, Heatblast, Ripjaws, Stinkfly, Upgrade, Wildmutt ve XLR8.

  İkinci Sezon

  Benmummy, Benvicktor, Benwolf, Cannonbolt, Ditto, Eon, Eye Guy, Upchuck, Way Big, Wildvine, Spitter, Buzzshock ve Arcticguana.

  Üçüncü Sezon
  Alien X, Big Chill, Brainstorm, Chromastone, Echo Echo, Goop, Humongousaur, Jetray, Spidermonkey ve Swampfire. 2. Seyran
  Devamlı Üye

  ben 10 çizgi filmdir.Türkçe'de ben ten diye okunan bu çizgi film oldukça çok seviliyor.ben ten kötülükler le ona kötülük yapanlarla savaşır daima.bu yüzden ben tene oldukça yardımcı olan bir saati vardır bu saat sıradan bir saat değildir bir sürü sıra dışı özelliğe sahiptir.
+ Yorum Gönder


benten,  ben ten,  benten resmi,  ben 10,  Ben ten resimleri,  benten oyunları