+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Masal Kahramanları Forumunda Kayıp Balık Nemo Nemo Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Kayıp Balık Nemo Nemo Hakkında Bilgi
  Kayıp Balık Nemo Nemo Hakkında Bilgi

  Kayıp Balık Nemo, ABD yapımı bir 3D animasyon filmidir.


  Kayıp Balık Nemo.jpg
  ABD'de 30 Mayıs 2003'te gösterime giren "Kayıp Balık Nemo", ilk üç günde 70 milyon Dolar hâsılat yaparak, o zamana dek bir canlandırma filmi için en iyi açılış rekorunu kırmıştı. Kasım 2003'te ABD ve Kanada'da piyasaya verilen DVD'si de 28 milyon kopya satarak bir başka rekor getirdi. Ünlü animasyon stüdyosu Pixar'ın 5. filmi olan "Kayıp Balık Nemo", 2004'te En İyi Canlandırma (animasyon) filmi Oscar'ını da kazanmıştı. Burada aile, baba oğul ilişkisi, arkadaşlık, fedakarlık ve yiğitlik gibi geniş kesimlerin çok sevdiği temaları ilgi çekici bir öyküyle ele alan bir senaryonun, işini iyi bilen bir ekip tarafından ustalıkla filme alınmış olduğunu görüyoruz.

  Bir palyaço balığı olan Marlin, belki de karısının zamansız ölümü nedeniyle küçük oğlu Nemo için fazla kaygılanmaktadır. Ancak Nemo'nun da kendi başına hareket etmesi gerektiği zamanlar gelir çatar. Deniz altı dünyasının okuluna gidip, eğitim görmek zorundadır. Nemo bu okula giderken Marlin'in korktuğu başına gelir ve oğlu arkadaşları ile oynadıkları tehlikeli bir oyun sırasında gözünün önünde kaybolur. Film Marlin'in oğlunu bulmak için harcadığı çabaları ve Nemo'nun da geri dönmek için verdiği büyük mücadeleyi anlatıyor. Filmde, çok güçlü bilgisayarların yardımıyla gerçek ve sayısal görüntüler kaynaştırılarak, insanlar gibi davranan ve konuşan tüm deniz altı canlıları inandırıcı bir şekilde canlandırılmış. "Kayıp Balık Nemo", Pixar'ın "Oyuncak Hikayesi" (Toy Story, 1995 ve 1999) ve Sevimli Canavarlar'dan (Monsters, Inc., 2001) sonra canlandırma sineması tarihinde başarılı bir adım sayılan üçüncü filmleri oldu. 2. Seyran
  Devamlı Üye

  kısa zamanda ünlü olmuş çocuklar tarafından çok sevilen bir çizgi filmdir kayıp balık nemo.Kısa zamanda tahminden çok daha meşhur olan kayıp balık nemo karakteri babası palyaço balığı tarafından çok önemsenmektedir.kendi başına hareket edemeyen nemo'nun kısa zamanda kendi başının çaresine bakması gerekir.
+ Yorum Gönder


kayıp balık nemo,  balık nemo,  kayıp balık nemo 2,  kayıp balık nemo 2 izle,  nemo,  nemo balık