+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Masal Kahramanları Forumunda Çizgi film nasıl yapılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Çizgi film nasıl yapılır
  Çizgi film nasıl yapılır?
  çizgifilm nasıl yapılır.JPG

  Çocukların zevkle izlediği çizgi filmler aslında çok büyük uğraşılar sonucu ortaya konulan bir iştir. Öyle ki, çok sayıda ayrı ayrı yapılmış resmin filme alındıkta sonra, ekranda birbiri ardına gösterilmesiyle gerçekleştirilir. Tabi bu iş çok sabır ve özen gerektirir.

  Eski zamanlarda çizgi film yapımında karakalemle çizilmiş resimler kullanılırdı. Fakat 1980′li yıllardan sonra bilgisayar teknolojisinin kullanılması ile işler biraz daha kolaylaşmış ve üç boyutlu karakterlere daha da hareketlilik verilmiştir. Yine de karakalemle çizilen resimler önemini yitirmemiştir. Hala bu şekilde çizilen resimler bilgisayara taratılarak, hareketllik kazandırılmakta ve seslendirilmektedir. Bir çizgi filmin yapımında bir saniye için yaklaşık 25 adet resim kullanılmaktadır. Bu da işin ne kadar zaman gerektirdiğini ve zorluğunu gösterir. Bir çizgi sinemanın yapımı neredeyse bir ya da birbuçuk yıl alabilmektedir. Sinemasına göre de maddiyet artmakta ve azalmaktadır.

  Amerika’lı Walt Disney, çizgi film alanında önder isimlerden biridir. Eski zamanlarda sesli ve daha sonra renkli sinemaya geçişle birlikte, Walt Disney’in yarattığı, tıpkı insanlar gibi konuşup gülen hayvan kahramanlar kısa zamanda popüler olmuştur. Bunlar arasında en ünlü olanı Miki Fare (Mickey Mouse) dir.

  İstenilen her senaryoya uyarlanan çizgi filmler her çocuğun gönlünü feth etmiştir. Her türlü hikayeyi üç boyutlu bir şekilde bizlere sunar. Ülkemizde Kanal D Çocuk, Carton Network, Yumurcak TV ve TRT Çocuk popüler çizgi film kanallarındandır. 2. Çisem
  Bayan Üye

  Çizgi filmlerin ortaya çıktığı dönemlerde imkanların kısıtlı olmasına rağmen büyük bir başarı yakalanarak günümüze kadar o dönemde yapılmış çizgi filmlerin oynamasını sağlamışlardır. Ayrıca yeni çıkan çizgi filmler için ilham kaynağı olmuştur. Sabır ve zaman isteyen bir iştir.
+ Yorum Gönder


çizgi filmler,  çizgi film,  çizgi film karakterleri,  çizgi,  çizgi film kahramanları,  çizgi film karakterleri ve isimleri