+ Yorum Gönder
Dünya Tarihi ve Medeniyetler Forumunda Nazilerin Bilinmeyen Kökleri Hakkında Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Nazilerin Bilinmeyen Kökleri Hakkında
  Nazilerin Bilinmeyen Kökleri


  Nazilerin II.Dünya Savaşı ile bütün avrupaya kan kusturan,ırkçı,bir parti olduğunu bilmeyenizmiz yoktur. Ancak Nazilerin,kökleri ile ilgili pek fazla bilgi bulamamışızdır. Bu yazı dizisinde bu konuda edindiğim bilgileri sizlerle paylaşmak istedim.Bu konuda bilgi sahibi arkadaşlarımızı da bilgi ve belgelerini paylaşmaya davet ediyorum.
  Alman milliyetçiliği, Helene Blavatsky adli Rus asilli bir medyum tarafından 1875 yılında kurulan Theosophical Society adli okült derneğinden büyük ölçüde etkilenmişti.

  Bu derneğin amacı

  Doğu mistisizmi ve okültizmi ile; masonluk, Gül-Haççılık, Kabala gibi Bati kaynaklı okült gelenekleri birleştirmekti.

  Mason, Gül-Haç ve Kabala bağlantısından da anlaşıldığı gibi Theosophical Society, Tapınakçı geleneği koruyan, yani Yahudi mistisizmine siki sıkıya bağlı bir örgüttü. Bu, derneğin ambleminden bile anlaşılıyordu ;
  amblemin ortasında kocaman bir Sifon yıldızı vardı, ayrıca taç ve kuyruğunu ısıran yılan gibi M. Tevrat kaynaklı Yahudi sembolleri de amblemde yer alıyordu. Tüm bunların yanında, bir de ilginç bir sembol daha vardı derneğin ambleminde; sonradan Nazi partisinin sembolü haline gelecek olan gamalı haç!
  Theosophical Society'den Naziler'e uzanan zincirin devamını incelediğimizde, daha da ilginç gerçeklerle karsılaşıyoruz. Theosophical Society'den kısa bir süre sonra bir başka Alman milliyetçisi okült dernek daha kuruldu: Viril Derneği. Michael Howard'a göre, Viril derneğinin amacı, "Theosophy derneğinin ve Kabala’nın mistik sistemini, Illüminati locasının politik idealleri ile birleştirmekti." Viril Derneği’nin amblemi ise tek başına gamalı haçtı.


  Alman milliyetçileri tarafından ayni sıralarda kurulan bir diğer dernek ise Armanenschafft adli gizli örgüttü.
 2. Zahra
  Üye

  Nazilerin açılışı Nasyonel Sosyalist Alman İşçilerdir ve kurucusu Adolf Hitlerdir. Bu Partinin en büyük amacı ırkçı, ayrımcı ve katı bir çalışma disiplinine dayanıyordu. Nazilerin başında ki isim Adolf Hitler Alman ırkından olmayan insanları öldürtüyor ve Alman ırkının üstüne ırk yok derdi.
+ Yorum Gönder